Reklamlar
Gündem 2020-07-09 04:46:36 Karakaya

2020 Bekçi Alımı İçin Geri Sayım Başladı

2020 yılı çarşı ve mahalle bekçisi alımı için gözler Polis Akademisi'nde. EGM bünyesinde hizmet yapan mahalle bekçileri ülkemiz gündemine 2020 yılında daha fazla girdi.

uygulamaları ve getirdikleri yeniliklerle toplumumuz mahalle bekçilerini benimsemiş durumda. Yeni yapılacak bekçilik başvuruları da bundan önceki senelerde olduğu gibi Polis Akademisi rehberliğinde gerçekleştirilecek.

Bekçi alımı için öncelikle kadro ihdası gerekmektedir. Kadro ihdası Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile oluyor. Kadro verilmesinden sonra Polis Akademisi bekçilik alım ilanını yayınlayacak ve adaylar başvuruda bulunacaklar. Adaylarda yaş, mezuniyet, ikamet, askerlik, sağlık ve sınavlarda başarılı olma gibi kıstaslar aranacaktır. Bekçilik sınavları yazı, sözlü ve fiziki parkur sınavı olmak üzere üç aşamada uygulanıyor.

Bekçiler şehir merkezlerinde görev yapmaktalar. İllerin çalışma sistemine göre gece vardiya atan mahalle bekçileri gerekirse gündüz de çalışmaktadırlar. 2020 yılında yapılacak bekçi alımında ise köylere jandarma bekçi istihdamı gündeme geldi. Bu alanda duyulan güvenlik ve asayiş ihtiyacı jandarma bekçiler tarafından karşılanacaktır.

Virüs salgını ile mücadele tamamlandığında, karantina durumları sonlandığında, toplu etkinlik ve uygulamalar serbest bırakıldığında ancak bir istihdam süreci başlayacaktır. Tüm bunların da ne zaman olacağı şu an henüz belirsiz. Hayatın normale döndüğü dönem ilk gündeme gelecek konuların başında bekçi alımı olacağını düşünmekteyiz.

Kaynak: https://www.bekcialimi.com

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek