Reklamlar
Teknoloji 2023-03-13 21:24:13 Haber Zamanı

2023 yılı yerli Battle Royale Savaş oyunu Action Stars

 

 

Oyun dünyasının en ilgi çeken türlerinden biri olan Battle Royal ve Savaş oyunları arasına yeni bir oyun daha katılıyor: Action Stars

 

Battle Royale oyunların en çok tercih edilen PUBG çıktığından beri, savaş oyunlarına olan ilgi daha da artış gösterdi. PUBG’nin 2016 yılında piyasaya sürülmesinin ardından savaş oyunlarına meraklı olan oyunculara yeni bir kapı açtı. Artık CS in arkadaş guruplarının birlikte oynama deneyimini mobil telefonlara taşıdı. Bu sayede bu tür oyunların popülaritesi çığ gibi büyüdü.

Action Stars bu oyun türü arasına kendine yer edinebilmek için kullanıcıların beğenisine sunuldu. Action Stars’ın en belirgin belkide ayrıştırıcı özelliği Türk yerli yazılımcılar tarafından geliştirilmiş olması. Oyunun kendi içerisinde vaad eden özelliklerinden bir diğeri de sadeliği. Oyunun geliştirilmesi aşamasında oynanmasını zorlaştıracak unsurları oyuncudan, macera dolu haritalara aktarmış görünüyor. Özetle oyunun oynanması için üstün telefon özellikleri ve parmak yetenekleri benzerlerine göre ön plana çıkmıyor. Ortalama bir telefon ve ortalama parmak yeteneği olan oyun meraklıları kendilerini maceranın içerisine kendilerini bırakabiliyor.

 

Action stars içerisinde şimdilik 4 macera haritası ve arkadaş grubu ile oynanabilecek savaş alanı bulunuyor. Tek başına oynamak isteyenler için bu savaş alanında dünyanın her yerinden insanlarla savaşabilme imkanı da sunuluyor. Bu şekilde Action Stars, Battle Royale Savaş oyunu mantığını tam olarak içine almış gözüküyor.

 

Action Stars içerisinde bulunan macera haritalarında sıradan ve Büyük düşman hatta yer yer canavarlarla savaşıp, heyecanlı bir zaman dilimi geçirebiliyorsunuz. Eğlenceli bu zaman diliminde kazandığınız altınlarla sahip olduğunuz ekipmanların özelliklerini yükseltmeye başlıyorsunuz. Bu da size, Battle Royale alanında avantaj sağlamış oluyor.

 

Savaş oyunlarında önemli avantajlardan birisi de silahların çeşitli olması. Action Stars, silah çeşitliliği güçlendikce daha iyi silahlar almanızı sağlarken, elinizde var olan silahın da daha güçlü olmasını sağlıyor. Elinizde var olan bir silahı hasar verme ve diğer özelliklerini yükseltme yoluyla elinizde basit bir silah var gibi görünse de çok güçlü bir hasar verebiliyorsunuz. Bu da bazı savaş alanı maceralarında oyuncuya avantaj sağlıyor. Avantajlara daha hızlı kavuşmak isteyenler için oyun için market aracılığı belli bir ücret karşılığında gerçekleştirebiliyorlar.

Bilgisayar oyunları amiga commodore piyasaya sürüldüğünden beri, en çok ilgi duyulan oyun türlerinden biri de savaş oyunları hep üst sıralarda oldu. İnsanların içlerinde var olan şiddet ve öfke yönelimini, gerçek dünyaya aktarmak yerine oyunlar üzerinden çözüm üretmek ise modern dünyanın yöntemlerinden birisi olarak gösteriliyor. Yaş grubu olarak yetişkin olmayanların bu ve benzeri oyunları stress atma alanı olarak kullanıyor olması, korkulanın aksine insanların içlerindeki şiddet ve öfke durumunu artırmak yerine azaldığı fark edilecektir.

 

Stressli öfkeli zamanlarda insanların şiddet duygusunu bastırmak yerine bu duyguyu Actions Royale gibi oynaması zor olmayan macerası bol olan oyunlar ile atmanın faydası da olacaktır. Üstelik Strateji ve Similasyon türünden de faydalanıyor olması sayesinde analitik düşünmeye de yönlendirecektir. Karşınızdaki bir Canavar var onu öldürmeniz gerekiyor hangi silaha ne kadar güç basarsam kazanırım sorusuna bulunacak olan yöntemler oyuncular için farklı bir deneyim tatmini de vaad ediyor.

 

Action Stars 2023 yılı Mart ayında Google Play de yerini almış %100 yerli Türk yazılımcılar tarafından geliştirilmiş, oyuncuları sadeliğine rağmen macera doluluğu ile dikkatini çeken eğleceli bir Battle Royale Savaş oyunları arasına girmiş görünüyor.

 

https://youtu.be/PPev988tobo

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek