Reklamlar
Kadın 2021-03-20 08:59:22 Karakaya

Abiye Elbise Büyük Beden 

Özel günler, çoğu zaman nasıl bir kombin yapacağımızı bilmediğimizde bizim için eziyete dönüşür. Düşünecek fazlasıyla detay olduğu için bu durumun içinden çıkamayabiliriz. Hele ki gizlememiz gereken bazı kusurlarımız var ise büsbütün sıkıntı basar bizleri. Ancak bu yazıda büyük bedenler için nasıl abiye seçimi yapılması gerektiğini anlatıp, sizi biraz da olsa rahatlatacağız. 

Büyük Bedenler İçin Abiye Seçimi

Büyük beden için abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bunlardan ilki vücudun omuz kısmının ve kolların şekli, bel ve basen çevresi ve son olarak da bacakların kalınlığıdır. İlk olarak üst bedenden başlayalım. Eğer üst beden, omuzlar itibariyle ile alt kısma göre daha gösterişli duruyorsa öyleyse burayı dengelemek adına v yaka abiyeler tercih edilebilir. Kollarla ilgili büyük bir şikayetiniz varsa, kolları tül ya da yetim kol abiye elbiseler tercih edebilirsiniz. Bu sizin daha rahat olmanızı sağlayacaktır. Eğer omuzlar normal ancak bel kısmında sorun var ise bu kez, göğse kadar tam oturan ancak bele doğru bollaşan abiye elbise modelleri tercih edilebilir. 

Basen Bölgesini Gizlemek İçin 

Eğer basen bölgeniz, üst bedene göre daha genişse, yapmanız gereken şey burayı gizlemek olacaktır. Bu yüzden de eğer üst bedenden fazla bir şikayetiniz yoksa bu kısmı hafif dar tutup, basen kısmı bol modeller seçebilirsiniz. Böylece etek kısmının basenleri tam olarak sarmasını engelleyebilirsiniz. 

Büyük Beden İçin Abiye Elbise Boyu

Burada da dikkat edilmesi gereken en önemli husus bacakların kalınlığıdır. Eğer bacaklarınızın kalınlığından şikayetçi iseniz o zaman bacak kısmını gizleyecek uzunlukta bir elbise giyebilirsiniz. Mini bir abiye elbise tercih etmek yanlış bir seçim olacaktır. Yine tıpkı diğer kusurları bol kesimler ile dengelediğimiz gibi burada yapmamız gereken de alt kısmı salaş bir elbise seçmek olacaktır. Dar kesim, bacakların kalınlığını olduğu gibi ortaya çıkaracaktır. Zira bu dar kesimi çok zayıf olan kadınlar için de önermiyoruz. Renk olarak ise; siyah, lacivert, füme, bordo gibi kusurları gizleyecek koyu tonlarda renkler tercih edilebilir. 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek