Reklamlar
Hayat 2021-09-17 02:00:26 Karakaya

AeroPress Filtresi Kullanarak French Pressle Enfes Kahveler Yapın!

AeroPress’in kağıt filtresini kullanarak French press ile lezzetli mi lezzetli bir kahve hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz? 2016, 2017 ve 2019 yıllarında Türkiye’nin barista şampiyonu olan Nisan Ağca’nın yorumuyla French press ile daha temiz ve daha hafif kahveler içebilirsiniz.

 

Nisan Ağca’nın tekniğiyle kahve demlemek için bir French presse ve bir AeroPress filtresine ihtiyacınız var. Biz bu filtreyi süzgeç şekline uygun olduğu için tercih ettik. Dilerseniz siz evdeki herhangi bir kağıt filtreyi de süzgeç şeklinde kesebilirsiniz.

 

Mithra Coffee farklı French press modelleriyle evinizin ekipman ihtiyacını karşılamanıza yardımcı oluyor. Bütçeniz için en uygun French press modelini ve temiz bir içim için ihtiyacınız olan kağıt filtreyi Mithra Coffee’den temin edebilirsiniz.

 

Eğer farklı ülkelerin aromalarına karşı ilginiz varsa Mithra Coffee’nin kahve çeşitleri de ilginizi çekebilir. Mithra Coffee farklı ülkelerden ithal edilen %100 Arabica kahve çekirdeklerini sizin için özenle hazırlıyor. 

 

Siparişinizden kısa bir süre sonra öğütülen kahveler, niteliğinden ve tazeliğinden ödün vermeden kapınıza ulaşıyor. Eğer Nisan Ağca’nın tekniğiyle temiz bir kahve deneyimi yaşamak isterseniz Mithra Coffee’nin kahve ve French press modellerine bir şans verebilirsiniz.

 

Nisan Ağca’nın tekniğiyle French press kahvesi demlemek için yapmanız gerekenler şu şekilde:


 

  • French pressin süzgeç kısmının vidasını gevşetin ve parçaları ayırın.
  • Süzgecin üstüne AeroPress filtre kağıdını takın. Kağıt ince olduğu için kolayca delinecektir.
  • Daha sonra üst parçasını takarak süzgeci kapak kısmına yeniden takın.
  • İçme suyunu 95°C sıcaklığa gelene kadar ısıtın.
  • Isıttığınız içme suyuyla önce ekipmanı çalkalayın.
  • French pressin içine 15 gram kahve ilave edin.
  • Kahvenin üzerine 250 ml içme suyu ilave edin ve bir kaşık yardımıyla 5 saniye boyunca karıştırın.
  • French pressin kapağını kapatın ve kahveyi 4 dakika demleyin.
  • Demlenen kahveyi yavaşça süzün. French pressin kapağını aşağı doğru iterken biraz zorlanabilirsiniz. Fakat kağıt filtre kullandığınız için bu çok normal.
  • Demleme işleminin ardından süzgecin parçalarını yeniden sökün ve kullandığınız kağıdı çöpe atın. Çünkü her demleme işleminde yeni bir kağıt kullanmanız gerekiyor.

 

Afiyet olsun!

AeroPress’in kağıt filtresi yardımıyla French press ile harikalar yaratmak için Mithra Coffee’nin lezzet dolu dünyasını şimdi keşfedebilirsiniz.

Sıkça Duyduğumuz Üçüncü Dalga Kahve Ne Anlama Geliyor?

Dünyada kahve tüketimi üç farklı evreden oluşmaktadır. Bunlardan ilkine birinci nesil kahve dalgası adı verilmektedir. Birinci nesil kahvecilikte kahvenin aromasından ziyade kafein kaynağı olmasına odaklanılmış ve enerji verici etkisi öne çıkmıştır.

 

Birinci nesil kahvecilikte öne çıkan kahve çeşidi marketlerde sıkça rastladığımız granül kahveydi. Granül kahve yoğun kimyasal işlemlerden geçmesi sebebiyle sağlık için oldukça zararlı. Fakat o yıllarda bu durum çok da önemsenmiyordu.

 

İkinci nesil kahvecilikle beraber granül kahve yerini sağlıklı kahve çeşitlerine bıraktı. Artık bu dalgayla beraber çeşitlilik de artmıştı. Ayrıca dünyaca ünlü kahve zincirleri de bu dalgayla birlikte yaygınlık kazanmıştı.

 

Üçüncü dalga kahveyle birlikte kahve çok farklı bir noktaya evrildi. Kahve kültürü dediğimiz bir kültür gelişti. Bununla beraber kahveye dair her şey öne çıktı. Kahvenin geldiği ülke, yetiştiği bölge, çekirdek türü, işlenme yöntemi, kavrulma derecesi, asidite, gövde, aroma ve demleme stilleri önem kazandı.

 

Artık bu dalgayla beraber kahvenin çiftlikten fincana ulaşıncaya dek geçirdiği tüm evreler tüketici için önem kazandı. Bir önceki dönemlere nazaran tüketiciler çok daha bilinçli hale geldi. Bugün hala gelişmeye devam eden üçüncü dalga kahve kültüründe kahveye dair en önemli şeyin nitelik olduğunu söyleyebiliriz.

 

Artık kahveseverler yalnızca kahve içmek istemiyorlar. Onlar nitelikli kahveyi yudumlamak ve yudumladıkları her aromada başka notalar keşfetmek istiyorlar. Eğer siz de gerçek bir kahveseverseniz ve nitelikli kahvenin peşindeyseniz Mithra Coffee ile tanışmanızın vakti geldi.

 

Mithra Coffee, özenle seçtiği kaliteli kahve çekirdekleriyle üçüncü dalga kahvecilerinden biri. Amerika ve Afrika kıtasından seçtiği kahve çekirdeklerini kahveseverler için büyük bir titizlikle hazırlıyor. Bu sebeple de bilinçli kahve tüketicilerinin tercih etmesi gereken ilk adresler arasında.

Kahve Kuşağının Birbirinden Kaliteli Çekirdekleri Mithra Coffee’de!

Oğlak ve Yengeç Dönencesi içinde yer alan ve kahve üreten ülkelere “kahve kuşağı ülkeleri” adı verilir. Dünyanın en kaliteli kahve meyvelerinin yetiştiği bu alanda birçok ülke topraklarının büyük bir bölümünde kahve üretimi yapar. Mithra Coffee de bu ülkelerden seçtiği kahvelerle lezzeti fincanınıza taşır.

 

Mithra Coffee, kahve çeşitlerini oluştururken dünyanın önde gelen kahve üreticilerinden ithal edilen çekirdekleri kullanıyor. Brezilya, Guatemala, Peru, Honduras, Tanzanya, Endonezya, Etiyopya, Burundi, Kosta Rika gibi ülkelerin en kaliteli Arabica türleri ile birbirinden kaliteli kahveleri mutfağınıza taşıyor.

 

Mithra Coffee üzerinden kahve alışverişi yaparken pek çok şeyin açıkça sunulduğunu göreceksiniz. Kahve çekirdeğinin geldiği ülke, çekirdeğin yetiştiği bölge/çiftlik, harmanda kullanılan Arabica çekirdeği türleri, çekirdeğin işlenme şekli, asidite oranı ve gövde yapısı, içim özelliği ve notalar açıkça gösterilir. 

 

Böylece Mithra Coffee ile içtiğiniz çekirdeğin tadından daha fazlasına hakim olursunuz. Eğer siz de içtiğiniz kahvenin nerden geldiğini, hangi süreçlerden geçtiği ya da özelliklerini merak ediyorsanız Mithra Coffee’de aradığınızı bulacaksınız. Sevdiğiniz kahve çekirdeklerine ve ekipmanlara avantajlı fiyatlarla sahip olmak istiyorsanız Mithra Coffee internet sayfasını ziyaret edin!

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek