Reklamlar
Dünya 2017-05-18 10:02:04 Karakaya

Amerika'dan Ziyaret İzni Konusunda Arabulucuk İstedi

İncirlik üssüne gitmek isteyen Alman vekiller ziyaret etmek için Amerika'nın duruma arabuluculuk etmesini istedi. Alman Dışişleri Bakanı Sigmar, ABD Dışişleri Bakanı ile yaptığı görüşmede Türkiye'nin İncirlikte Alman vekillere izin verilmesi için arabulucu olmalarını istedi. İncirlik üssünde görevli Alman askerleri ziyaret edecek Alman vekillere izin verilmesi için ABD Dışişleri Bakanlığının devreye girmesi istendi.

ALMANYA TÜRKİYE İNCİRLİK KRİZİNE AMERİKA'NIN ARABULUCU OLMASI İSTENDİ

Almanya,  Türkiye ile yaşanan  İncirlik ziyareti krizinde ABD'den arabuluculuk yapmasını istiyor. Resmi temaslarda bulunmak üzere ABD'ye giden Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, mevkidaşı  Rex Tillerson ile görüşmesinde ABD'den  Türkiye'nin Alman milletvekillerine  İncirlik'te bulunan askerleri ziyaret izni vermesi konusunda devreye girmesini istedi.

ALMAN BASINI TÜRKİYE AMERİKA ALMANYA ÜÇGENİNİ KONUŞUYOR

Alman basınında yer alan haberlere göre, Gabriel görüşme sonrasında NATO partneri ülkeler arasında farklı bir ilişki olması gerektiğine dikkat çekerek, "Amerikalıların  Türkiye ile bizim şu anda olduğunun aksine bir ilişki içerisinde olmamız konusunda Türklerle görüşmek için ellerindeki imkanları kullanacaklarına inanıyorum" dedi.

ALMAN HÜKÜMETİ ASKERLERİNİ TÜRKİYE'DE BIRAKMAZ

Gabriel  Çarşamba günü Neue Osnabrücker Zeitung gazetesine verdiği demeçte,  Türkiye'nin  İncirlik ziyaretine izin vermemesini eleştirmiş ve "Ben sadece Türk hükümetinin gelecek günlerde fikrini değiştirmesini ümit edebilirim. Aksi takdirde Alman parlamentosu hiç kuşkusuz askerlerini  Türkiye'de bırakamaz" ifadelerini kullanmıştı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek