Reklamlar
Hayat 2021-06-14 03:24:22 Karakaya

Antalya’da En İyi Köpek Eğitimi Çiftliği

 

 Köpeklerin bilimsel ve duyusal tepkilerine karşın hazırlanan Antalya köpek eğitimi, köpek dostlarımızın mutlu ve huzurlu eğitim alabilecekleri düzenlemeler içerir. Geniş bahçe alanında, oyun oynanarak ve saldırganlık güdülerini ‘’bilişsel’’ olarak becerilerine kazandırmayı amaçlamaktadır. Köpeklerin sağlıklı psikolojide, insani duygularla bağ kurabilecekleri güdülerini geliştirmek üzerine eğitim programı hazırlanır. Antalya Dog Club olarak pozitif eğitim sistemleri ile köpek sahiplerine yönelik destek sağlanmaktadır.

Köpekleri Anlamak, Aynı Dilden Konuşmak

Köpekleri anlamak ve aynı dilden konuşmak için onlara ‘’Sert, can acıtıcı ve yüksek sesle’’ davranmanın hiçbir anlamı bulunmamaktadır. Sadece köpekler için değil, bütün hayvanlar için bağ kurmak önce sevgiden geçmektedir. Antalya köpek eğitimi, köpeklerin duyusal ve bilişsel olarak gelişiminde sevgiyi bir araç olarak kullanarak, köpeklerin tepkilerini kontrol etmelerine dayalı eğitim vermektedir.

  • Oyun oynayarak, köpeklerin enerji kontrollerini ve bağ kontrollerini sağlamak gerekmektedir.
  • Temel ihtiyaçlarını öğrenmeleri, saldırganlıklarını ‘’Tehlike’’ durumunda kurmaları hedef alınmaktadır.
  • Güdülerinin kontrolünü sağlamak, ikinci bir beyin olarak ‘’onunla birlikte zaman geçirmekte olan sahiplerine itaat’’ noktasına erişmektedir.
  • Gel, git, saldır, otur ve bekle komutlarına duyarlılıkları artırılmaktadır.

Köpek Bilimi Ve Bilişsel Eğitimi Kuramı

Köpek bilimi yüz yıllardır incelenmekte olan, bizlerle birlikte zaman geçiren dostlarımızın hangi yaş aralıklarında hangi eğitimleri almaları gerektiği kapsayan akademik çalışmalar içerir. 9 ile 12 ay arasındaki erişkinliğe başlamış olan köpekler için ‘’Koruma, saldırma ve çiftleşme’’ güdüleri baskın gelmektedir. Tuvalet, yemek ve kokuya karşı tepki vermek gibi duyusal davranışlarının güdülerine göre değil, çevre, koşul ve komut durumlarına göre etkileşime girmeleri hedef alınmaktadır.

Köpekler kendilerinden iri ve büyük olan canlıları ‘’Yenemeyeceklerini’’ düşünmektedir. Bu durumda büyük tepkiler vermek, ısırma ve saldırma davranışlarına eğilimlerini kontrol altında tutmak gerekmektedir. Antalya köpek eğitimi,  köpek bilişsel kuramı ve bilimi üzerine bilinçli eğitmenlerle çalışmaktadır.

Köpeklerle Birlikte Evrensel Sevgi

Köpeklerle birlikte evrensel bir dil, onların birçok alanda ve konumda itaat etme, temel itaat noktalarında komutları yerine getirme özelliklerini açığa çıkarmak hedef alınmaktadır. Köpeklerle dost olarak Evrensel sevginin geçerliliğini ön plana çıkararak, eğitimlerinde de sevgi bağının kurulmasında etkili olan ödül, oyun ve eğlence bölümlerine dikkat çekilmektedir. Antalya Dog Clup için önce can dostlarımızda sevgi bağı kurmak önemlidir.

Antalya’da en iyi köpek eğitimi çiftliği için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

www.antalyadogclub.com

 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek