Reklamlar

Argan Mucizesi ile Saçlarınızı Canlandırın

Kadınlar saç bakımına artık daha düşük bütçeler ayırıyor. Çünkü kuaförlerin verdiği saç bakım hizmetlerinden daha ekonomik olan bir bakım ürünü keşfedildi.

Kadınlar saç bakımına artık daha düşük bütçeler ayırıyor. Çünkü kuaförlerin verdiği saç bakım hizmetlerinden daha ekonomik olan bir bakım ürünü keşfedildi. Yüzyıllar önce etkisi kanıtlanmış olan argan mucizesi evde kolaylıkla kullanılabilen bir bakım ürünü formuna dönüştü. Her saç tipine uygun olan nashi argan zamansızlık nedeniyle saç bakımını ihmal eden kadınların da imdadına yetişiyor. Düzenli saç bakımına zaman ayıramayanlar çözümü evde kullanabilecekleri bu bakım ürünlerinde buldu!  

 

Kadınların TercihiArgan Yağı Oldu! 

Saç bakım uzmanları, saçların sıklıkla boyanmasının, maşa ya da düzleştirici gibi ısı ile saç şekillendirmenin saçlarda nem kaybına neden olduğunu sıklıkla vurguluyor. Ancak bakımlı kadınların zaçlara zarar veren renklendirme ve şekillendirme yöntemlerinden vazgeçemediği de biliniyor. İşte bu noktada devreye nashi argan giriyor. Saçlara kaybettiği nemi yeniden kazandırması, saç kuruluğuna bağlı kırılmaları da kısa sürede önlüyor.  

Saç uçlarında düğümlenme gibi çeşitli sorunlar yaşayan kadınların bu sorundan kurtulmak için uzun süre saç bakımına zaman ayırması gerekmiyor. Çünkü nashi argan yağı saçlarda uzun süre kalıcı bir yumuşaklık sunabiliyor. Dolayısıyla düğümlenme ya da saç sertleşmesine bağlı kabarma gibi pek çok sorun da tarihe karışıyor. Ürünün her saç tipine uygun bir formüle sahip olması da kadınların gözünden kaçmadı. Yağlıdan kuruya tüm saç tipleri için günlük kullanıma uygun bir ürün olması dikkat çekiyor.  

Saç Bakım Ürünlerinde Kalite Aranmalı!  

Saç bakımı dendiğinde kadınların karşısına onlarca marka ve yüzlerce ürün çıkıyor. Fakat kalite düzeyi düşük olan ürünlerin saçlara faydadan çok zarar verdiği biliniyor. Saç kaybına dahi neden olabilen kalitesiz ürünlerden uzak durulması, uzmanların da sıklıkla altını çizdiği hususlar arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar nashi argan şampuan gibi saç bakım ürünlerinin güvenilir olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle tüm kadınların güvenilirliği kanıtlanmış ürünleri kullanması öneriliyor.  

Saçlarda ağırlaşma yapmaması ve aynı zamanda kalıntı bırakmaması bu bakım ürünlerinin kısa sürede popülerlik kazanmasını da beraberinde getirdi. Ürün herhangi bir kimyasal içeriğe sahip değil. % 100 doğal olması ve içerisinde yüksek oranda E vitamini bulunması, saç bakımında beklentilerin fazlasıyla karşılanmasını da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla her geçen gün nashi argan yağı en ucuz hangi adresten alınır şeklinde araştırma yapan kadınların sayısı da artıyor.  

 

Argan Yağı Neden Çok Tercih Ediliyor? 

Saç şekillendirmeyi kolaylaştırması da ürünün kısa sürede geniş bir kitle tarafından kullanılmaya başlanmasının bir diğer nedeni oldu. Özellikle cansız, mat saçlara sahip olanlar ışıltılı ve sağlıklı bir saç görünümü hayallerine kısa sürede kavuşabiliyor. Argan yağının düzenli kullanımı saçlara parlaklık kazandırıyor ve dolayısıyla nemlenen saçlara şekil vermek de oldukça kolaylaşıyor. Bir anlamda argan yağının saçlarını daha kısa sürede şekillendirme isteyenlerin de imdadına yetiştiğini belirtmek yanlış olmayacaktır.  

Doğal özlere sahip olması, yaşlanma etkisine karşı da saçların koruma altına alınmasını beraberinde getirebiliyor. Argan yağı saçları en çok besleyen bakım yağları arasında ilk sırada yer alıyor. Saçları UV ışınlarından koruması, özellikle yaz aylarında saçlarının cansızlaştığından şikayet eden kadınların bu sorundan kurtulmasını sağlıyor. Tüm bu etkilerden faydalanılması için ürünün en azından haftada bir kullanılması gerektiği de biliniyor.  

Argan Sadece Fas’ta Yetişiyor! 

Argan, Fas bölgesinde yetişen bir ağacın çekirdeklerinden elde ediliyor. Sadece kozmetik alanında değil, mutfakta da çok sık olmasa da kullanılan bir yağ çeşididir. Dünyanın en ünlü kozmetik firmaları son yıllarda cilt bakım ürünlerinde de argan yağını kullanmaya başladı. Ancak özellikle saç bakımında marka seçiminde dikkatli olunması ve güvenilir olmayan markaların ürünlerinden uzak durulması gerekir.   

Orijinal Nashi Ürünleri:  www.tahtatarak.com/nashi-1 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek