Reklamlar
Gündem 2020-10-03 20:34:41 Tufan

Aristo Diyeti Nedir?

Aristo diyeti; sağlıklı, çiğ sebze ve meyve ağırlıklı beslenerek kilo vermenin hedeflendiği bir diyet türüdür.

 

Aristo diyeti; kezoterapik diyetler içerisinde yer almaktadır. Asla çiğnenmemesi gereken kuralı ise; glutenli besinleri tüketmemektir. Dr. Gönül Ateşsaçan; Aristo Diyeti İle Yeni Yaşam kitabı ile insanları Aristo diyetiyle tanıştırmıştır. Hızlı ve kalıcı zayıflayabilmek için uygulanması gerekenleri bütün detayları ile anlatmıştır. Fizik, zihin, ruh ve duyguların dengede olması ile beraber gerçek mutluluk yakalanabileceği için Aristo diyeti ile kilo verirken bu bütünlüğün yakalanması amaçlanmaktadır. Aristo diyetinin sonuçları 3 hafta içerisinde net şekilde görülebilmektedir. Ancak isteyenler bu diyeti bir yaşam tarzı haline getirerek uygulamaya devam edebilmektedirler.

 

Aristo Diyeti Ne İşe Yarar?

Aristo diyetinin işlevine bakıldığında; hızlı ve kalıcı kilo vermek isteyenlerin beslenme ve yaşam tarzlarına uygulayabilecekleri bir yaşam programıdır. Kalıcı olarak kiloların verilmesinin yanı sıra, ruhsal ve fiziksel olarak da bireyin kendisini iyi hissetmesine katkı sağlamaktadır. İnceldiğini, zayıfladığını, daha mutlu olmaya başladığını bireyin fark edebileceği bir programdır. Aç kalmadan kilo verilmesini sağlayan bir diyet olduğu için diyet uygulanırken zorlanma yaşanmamaktadır. Diyetin uygulandığı ilk bir ay süresince bireyin mevcut kilosunun %10’unu verebilmesi mümkün olmaktadır. 3 hafta gibi bir süre içerisinde; hormonların düzenlenmesi ve toksinlerin atılması ile beraber istenen sonuç alınabilmektedir.

 

Aristo Diyetinin Ana Kuralları Nelerdir?

Aristo diyetinde dikkat edilmesi gerekenler göz önüne alındığında; glutenin yasak olduğu bir diyettir. Meyve ve sebze tüketiminin arttırılması esas alınarak program hazırlanmaktadır. Diyette dikkat edilmesi gereken esas kurallar şöyledir:

  • Mevsim sebzelerinin çiğ tüketilmesi gerekmektedir. Ispanak, semizotu, karalahana, kereviz, şalgam yaprağı, Çin lahanası, börülce, yeşil sebzeler; diyet listesine dahil edilmelidir.
  • Meyve tüketiminde, fruktoz değeri az olan ve kan şekerini yüksek oranda etkilemeyecek olan meyveler diyete dahil edilmelidir. 3 hafta süresince buna göre meyve tüketimi yapıldığında; beyindeki epifiz bezinin temizlenmesi ve hormonların düzenlenmesi sağlanabilmektedir.
  • Ekmek, beyaz un, hamur işi, tam buğday unu, çavdar ekmeği, bulgur, yulaf, yulaflı bisküvi, kek, börek, poğaça ve paket ürünler gibi gluten içeren gıdalar tüketilmemelidir.
  • Öğlen ve akşam yemeklerinde protein ağırlıklı bir beslenme düzeni oluşturulmalıdır.
  • Bireyin karbonhidrat ihtiyacını dengeleyebilmek için ara öğünleri atlamaması ve yemeklerden 2-3 saat sonraya ara öğün eklemesi gerekmektedir. Ara öğünlerde; şeftali, yeşil elma, nektari tüketebilmektedirler.
  • Aristo diyeti yapan bireyin gün içerisinde 2.5 litre su tüketmesi gerekmektedir.

Aristo Diyetinin Zayıflatma Yöntemi Nedir?

Aristo diyetinin zayıflatma yolu; diyeti yapacak olan kişinin beden tipine ve ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Kilo vermenin hızlı olmasının yanı sıra yağdan kilo verilmesi sağlanmaktadır. Tek tip beslenmeye dayanan bir yaşam programı değildir. Uygulanan detokslar ile aynı zamanda toksinlerin de vücuttan atılması sağlanmaktadır. Kilo verememe, direnme, açlık hali, yorgunluk, el ayak titremesi gibi problemler yaşanmadan; zihinsel ve bedensel olarak daha iyi hissederek süreç geçirilmektedir.

 

Aristo Diyetine Nasıl Başlangıç Yapılır?

Aristo diyetine başlamak için öncelikle şişmanlığın nedeninin öğrenilmesi gerekmektedir. Dr. Gönül Ateşsaçan; Aristo diyeti uygulamak isteyenlerin saç tellerinden örnek alarak genetik testlerini gerçekleştirmektedir ve sonrasında bireyin kilo almasının sebeplerini tespit etmektedir. Kilo almasına neden olabilecek yiyecekler belirlenmektedir ve bu yiyeceklere dikkat edilerek Aristo diyetinin kuralları kapsamında bir diyet listesi hazırlanmaktadır. Listeye bağlı kalındığı takdirde; kalıcı ve hızlı bir şekilde ilk hafta bir beden incelmek ve ilk ay da mevcut kilonun %10’unu vermek mümkün olmaktadır.

Aristo Diyeti ile zayıflayan birisinin hikayesine buradan ulaşabilirsiniz. Eğer uzaktan Aristo diyeti yapmak istiyorsanız, Dr. Gönül Ateşsaçan’ın online diyet hizmeti verdiği adres:

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek