Reklamlar
Eğitim 2016-04-20 01:40:00 Karakaya

Asla Vazgeçemediğimiz Kırtasiye Malzemeleri

İstisnasız herkesin kırtasiye malzemelerine ilgisi vardır. Kimileri için bu malzemeler “çok gerekli” kategorisinde yer alır, kimileri için de “aşk” kategorisinde. Bir başka deyişle rengarenk kalemler, ataçlar, kıskaçlar, defterler, silgiler bu kişiler için bir tutkudur. Büyük bölümü meslek hayatlarında da ofislerde çalışmayı tercih eder. Bu sayede gün boyunca aşkları ile haşır neşir olabilirler.

Okul Yıllarında Doğan Kırtasiye Malzemesi Aşkı Hiç Bitmez!

Kırtasiye malzemeleri ile okul yıllarında tanıştığımız için bu dönemde hafızalarımızda yer eden, hayranlıkla incelediğimiz ve büyük bir itina ile kullandığımız bazı ürünler, yaşamımız boyunca bizim için özel kalmaya devam eder.

Örneğin fosforlu kalemler... Kırmızı, yeşil, mavi, sarı ve turuncu renkte 5’li paketler halinde kalemliğimizi süsleyen fosforlu kalemler çocukken ne kadar farklı ve özel bir eşyamız ise büyüdüğümüzde de özel olarak kalır. Ofiste iş arkadaşınız kullanmak için fosforlu kaleminizi aldığında, bir de en sevdiğiniz renk olan sarıyı seçtiğinde hemen geri getirmesi için sabırsızlıkla bekliyorsanız, siz bu aşkı derinden yaşıyorsunuz demektir.

Amacı Dışında Her Yeri Zımbaladığımız Sihirli Aygıt!

Bu aşka mazhar olan bir diğer kırtasiye malzemesi de zımba! Çocukken sırf kullanmayı sevdiğiniz için abuk sabuk yerleri, masa örtülerini, perdeleri zımbaladığınız bu minik telli aygıt, ofisinizde de masa üstünüzün baş köşesine yerleşir. Her ne kadar küçüklüğümüzde bu malzemeyi amacı dışında her yerde kullanmış olsak da asıl işlevlerini büyüdüğümüzde gösterirler.

Rengarenk Kalemler Cazibesini Kaybetmiyor!

Kırtasiye malzemesi aşkı dendiğinde kalemlerin büyülü dünyasını da unutmamak gerekir. Okul yıllarında 0.5 ve 0.7 ayrımı eşliğinde tanıştığımız, o dönemki tabirimizle “basmalı” kalemler hayatımıza girdikten sonra bir daha çıkmaz. Ofislerde halen basmalı kalemler kullanan binlerce kişi var. Büyüdükçe seçeneklerimiz de artar elbette ancak genel olarak “kalem” dendiğinde akan sular da durur!

Ataşların Renklileri de Çıktı!

Defterlerin kenarları kırıştığında kullandığımız ataşların aslında çok daha fazla işlevi olduğunu da büyüdüğümüzde anlarız. Dosya hazırlarken, araştırma yaparken, ilgili evrakları bir araya toplarken imdadımıza yetişen bu minik malzemelerin artık rengarenk olanları da var. Masanızın üstünü renklendirmek için hazır bekliyorlar!

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek