Reklamlar
Gündem 2021-03-25 22:34:07 Tufan

Avukat Alperen Cihan Çetinkaya: "Hazırlanan iddianamenin kadına şiddet davalarında emsal olabileceğini düşünüyorum.

İzmir’de eski eşini öldürme kastıyla darp eden zanlının iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi. Şüphelinin 18 yıla kadar hapsi istenirken, mağdur kadının avukatı Alperen Cihan Çetinkaya, hazırlanan iddianamenin kadına şiddet davalarında emsal olabileceği düşündüğünü söyledi.

 

İzmir’de eski eşini öldürme kastıyla darp eden zanlının iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi. Şüphelinin 18 yıla kadar hapsi istenirken, mağdur kadının avukatı Alperen Cihan Çetinkaya, hazırlanan iddianamenin kadına şiddet davalarında emsal olabileceği düşündüğünü söyledi. Avukat Alperen Cihan Çetinkaya, "Bu davadan emsal bir karar olabilecek bir karar çıkmasını bekliyoruz" dedi.

 

İzmir’de eşini öldüresiye darp eden zanlının iddianamesi mahkeme tarafından kabul edildi. Şüphelinin 18 yıla kadar hapsi istenirken, mağdur kadının avukatı Alperen Cihan Çetinkaya, hazırlanan iddianamenin yüz güldürücü olduğunu söyledi. Alperen Cihan Çetinkaya, "Bu davadan emsal bir karar olabilecek bir karar çıkmasını bekliyoruz" dedi.

 

İzmir’de 7 Şubat Pazar akşamı meydana gelen olayda, A.K. (29), boşandığı eski eşi Z.T. yi (26) sokak ortasında 3 yaşındaki oğlunun gözü önünde öldüresiye darp etmiş, olay Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Olaydan sonra “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanan A.K.’nin iddianamesi hazırlandı. Savcılık iddianamede, İ.K. hakkında 18 yıla kadar hapis istedi.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek