Reklamlar
Kültür Sanat 2020-01-23 01:04:57 Karakaya

Avustralya Tatil Bölgeleri

Avustralya, Güney yarım kürede bulunan, Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında kalmış bir ada ülkesidir.

Avustralya, dört tarafı denizlerle kaplı ve yeşillik alanların fazla olmasından dolayı yeşillik cenneti diyebiliriz. Eğitime büyük önem veren bu ada ülkesine Avustralya mühendis vizesi almış herkes gelebilir. Eğitim için değil de gezip dolaşmak için gelmek isteyenler için vize olmak zorunda. Dünyanın yaşanabilir şehirleri arasında ikinci sırada bulunan bir şehirdir. Konuşma dili İngilizcedir. Başkenti ise Canberra'dır.

Mantra Lorne

Mantra Lorne, Avustralya'nın Louttit Bay kasabasının denize kıyısı olan tatil köylerinden bir tanesi. Avustralya'daki en iyi tatil bölgeleri arasında ilk sıralarda bulunan bu tatil köyü denize kıyısı olmasından dolayı oldukça gözde bir tatil köyüdür. Aileler için uygun olan bu tatil köyü müşterilerine pek çok imkânlar sağlamakta. İsterseniz okyanus manzarası isterseniz sigara içilmeyen odalarda kalabilirsiniz. Sağladığı imkânlardan bahsetmek gerekirse, çocuk aktiviteli oyun alanları, spor salonu, yetişkinler için oyun salonları mevcut. Özellikle Avustralya yeni mezun vizesi almış öğrenciler için kütüphaneler, dinlenme alanları da mevcut. Tüm bunların dışınca deniz manzarası bu tatil köyünü eşsiz kılıyor.

Aspect Tamar Valley Resort

Avustralya'nın Grindewald kasabasında bulunan sessiz sakin Tamar Nehri'ne kıyısı olan bir tatil köyüdür. Bu tatil köyünün en büyük avantajlarından bir tanesi golf sevenler için golf sahasının bulunması. Bunun dışında tenis kortu, ücretsiz otopark, Wifi ve çocuklar için oyun parkı mevcuttur. Aspect Tamar Valley Resort, çevresi yeşilliklerle kaplı, uyandığınız zaman size çam ağaçlarıyla görsel şölen yaşatan manzaraya da sahip. Dört yıldızlı olan bu tatil köyü ziyaretçilerine sabırsızlıkla bekliyor. 

Crown Promenade Melbourne

Melbourne şehrinde bulunan bu otel, Avustralya'nın en lüks ve en yüksek otellerinden biridir. Yarra Nehri'ne kıyısı olan bu otelin sağladığı imkânlar da oldukça fazla. Casino ve Talih oyunları, spor salonu, sınırsız WİFİ hizmeti, bar salonu ve gece eğlencesi gibi pek çok imkânlarla müşterilerinin gözünü kamaştırıyor. Crown Promenade Melbourne, beş yıldızlı bir otel olmakla birlikte Avustralya'da ki en iyi sayılabilecek otellerden bir tanesi. Bu yüksek imkânlı otel, ziyaretçilerini bekliyor.

Kakadu Ulusal Parkı

Dünya Miras listesinde yer alan bu park, nefes kesen güzel doğal güzelliğiyle ve kültürel öneme sahip en güzel parklardan bir tanesidir. Ziyaretçilerine timsah görme şansı veren bu park, timsah dışında 68 memeli, 75 sürüngen ve 10.000 böcek türü bünyesinde barındırmakta. Bu doğal güzelliği fotoğraflamak isteyen tüm ziyaretçilerini bekliyor.

Whitsunday Adaları

Doğa güzelliğini tarif etmek için sadece 'Eşsiz' olarak belirtebileceğimiz bu ada adeta bir cennettir. Ziyaretçilerine balık tutma, tüpsüz dalış, yürüyüş, su kayağı ve deniz kayağı

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek