Reklamlar
Hayat 2019-12-05 15:01:49 Karakaya

aysila.com | üzerinden tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Gittigidiyor müşteri hizmetleri gittigidiyor nasıl kullanılır? İşlemleri nelerdir? Gibi sorulara cevap bulabileceğiniz hizmettir. 7 gün 24 saat hizmet verir.

Gittigidiyor internet sitesinden alışverişlerinizde herhangi bir sıkıntı veya sorun yaşarsanız Gittigidiyor müşteri hizmetlerini arayarak her türlü desteği alabilirsiniz, 0850 252 32 29 numaradan ulaşabilirsiniz müşteri hizmetlerine bu numarayı arayarak sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.
 

 

 Kürtaj(Küretaj) Nedir?

 

 Kürtaj(Küretaj); rahimdeki gebelik parçalarının uterustan alım işlemidir, çocuk aldırma, gebelik sonlandırma, rahmi boşaltma vb gibi tabirler de kullanılır.

 

 Kürtaj gebeliği sonlandırmaktır ancak çoğunlukla böyle kullanılmaz, rahim içi zar örneği, kontrolsöz büyüme dokularını temizleme gibi işlemlerde de kullanılır yani aynı zamanda tedavidir.

 

 İstekli gebelik sonlandırma işleminin yasal olarak 10 hafta içinde yapılması gerekmektedir, günümüzde daha az riskli olan vakum yöntemi kullanılır. Yeni teknikler ile rahim daha rahat görünür ve işlem kolay yapılır. Önceden kaşık tipi cerrahi aletle kazıma işlemi uygulanırken şimdi vakumlu kanül kullanılarak daha kolay yapılabilmektedir.

 

 Kürtaj yaklaşık 5-10 dk süren bir işlemdir, ameliyat sonrası 30-45 dk gözlem altında tutulursunuz. Sıkıntılı bir durum olmadıysa taburcu edilirsiniz.

 

 Kürtaj Nasıl Yapılır?

 

 Gebelik haftası ultrasonla hesaplanır, doktor kürtajın yasal süreyi geçip geçmediğini belirler. Yasal süre 10 haftadır, 10 hafta üzeri gebeliklerde sakatlık ya da anomali varlığında 3 hekim onayı (heyet raporu) istenir. 5 haftadan küçük gebeliklerde kürtaj tercih edilmez, kanama ve gebelik devamı riski mevcuttur.

 

 İki farklı anestezi yöntemi mevcuttur, Sedasyon yönteminde hasta uyur, işlemi hatırlamaz, lokal anestezide ise rahimin belli bölgeleri uyuşturulur, hasta uyumaz, hafif ağrı hisseder. 

 

 kürtaj fiyatları 2020 

 

 Gebelik haftası, uygulama şekilleri vb farklı fiyat faktörleri uygulanır.

 

 Kürtaj fiyatları 2020 için uygulanan faktörler

 

 * Gebeliğin 8. hafta üzeri ve altında olması,

 

 * Alınan anestezi türü (Sedesyon(uyutma) ya da lokal )

 

 * Tercih edilen kürtaj tekniği (vakum ya da küret)

 

 * Kürtajı yapan doktor

 

 * Kürtajın yapıldığı il 

 

 * Kürtajın yapıldığı hastaneler ve yerler.

https://aysila.com/

 

 

 

 

 


 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek