Reklamlar
Politika 2019-11-12 18:20:11 Karakaya

Bakanlık duyurdu algı oluşturanlar için hukuki süreç başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "Ekonomimiz aleyhinde algı oluşturmaya çalışanlara karşı hukuki süreç başlatıldı" dendi. Söylenmeyen ifadeler üzerinden yapılan yalan haberlerle ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef alanlara karşı hukuki işlem başlatıldığı da vurgulandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'Ekonomi kötü diyen ekonomistlere terörist benzetmesinde bulunduğuna' dair çıkan haberlere Bakanlık'tan tepki geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak "Ekonomimiz aleyhinde algı oluşturmaya çalışanlara karşı hukuki süreç başlatıldı" dendi.

 

Açıklamada, "Albayrak'ın konuşmasının içeriği bazı internet sitelerince çarpıtılarak, “Berat Albayrak ‘Ekonomi kötü’ diyen ekonomistlere terörist benzetmesinde bulundu” başlığı ile haberleştirilmiştir. Bu haberlerin gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur. Bakanımız Berat Albayrak'ı hedef alan haberleri yapanlara, aynı şekilde bu yalan ve iftiraları gündemde tutan kişilere karşı gerekli tüm hukuki süreçler başlatılmıştır. Ekonomimiz aleyhinde algı oluşturmaya çalışanlara karşı hukuki süreç başlatıldı. Ekonomi aleyhine algı oluşturmaya çalışanlar ile terör operasyonunda algı oluşturmaya çalışanlar birbirinden farksızdır" ifadeleri yer aldı.

"Terör eylemlerinde gördüğümüz ekipten farkı yok" 

Bakan Albayrak, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde (OSKM) düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada  "Birileri çıkacak, isimlerinin başında ekonomist, profesör yazan ama bu ülkeye zarar vermeye çalışan, nereye hizmet etmeye çalıştığı, hangi tabloları çizerek, milleti korkutmaya, Türkiye aleyhinde bir algı oluşturmaya çalışan bu kişilerin, terör eylemlerinde gördüğümüz ekipten farkı yok." demişti. 

Albayrak'ın açıklamalarının medyada yer almasının ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Albayrak'a tepki göstererek, "Kayınpeder torpiliyle oturduğun makamı yeterince işgal ettin. Ay sonunu getiremeyen vatandaşıma terörist diyemezsin. Haddini bil damat" demişti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek