Reklamlar
Teknoloji 2021-12-31 16:51:54 Karakaya

Barkod Okuyucu ve El Terminalleri En Uygun Fiyatlarla DESNET’te

 

El terminalleri ve barkod okuyucu günümüzde oldukça geniş bir alanda ve yoğun bir şekilde kullanılan cihazlardır. DESNET sektörünün öncü isimlerinden biri olarak el terminalleri ve barkod okuyucu alternatifleri ile müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak en etkili çözümleri sunabilmektedir.

 

El terminalleri aslında birer el bilgisayarıdır. Manuel olarak girilen verileri ya da barkod okuyucu tarafından girilen verileri depolamaya, işlemeye ve yorumlamaya yarar. Depoladıkları verileri başka sistemlere aktarabilen el terminalleri sayesinde işletmeler birçok farklı terminalden gelen verileri ana merkezde toplar. Elde edilen veriler yapılan işlere göre işletmenin ana sistemine aktarılır. 

 

Kablosuz cihazlar olmaları nedeniyle kolayca taşınabilen el terminalleri belirli bir hafızaya sahiptirler. Programlanabilirler ve istenildiğinde barkod değerlerini bir ara kablo ve program aracılığıyla bağlı oldukları sisteme aktarabilirler. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak barkod okuyucularda yaşanan gelişmeler sonucu online çalışan modelleri de vardır.

El Terminali Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Her çalışma ortamının kendine özgü ihtiyaçları ve bu ihtiyaçları karşılamasını sağlayacak farklı özellikte ekipmanlara ihtiyacı vardır. Barkod okuyucular farklı ürünlerin sisteme girilmesini kolaylaştıran cihazlar oldukları için işletmelerin gereksinim duyduğu ürünlerin başında gelir. Barkod okuyucu cihazlar kullanılarak girilen verilerin depolanması ve işlenmesi için el terminallerine ihtiyaç duyulur. El terminalleri sahip oldukları teknik özelliklere göre manuel olarak girilen ya da barkod okuyucudan gelen verileri depolayabilir. Bu özellikleri nedeniyle el terminalleri verileri yorumlayan, işleyen ve saha koşullarına uyum sağlama konusunda büyük bir avantaj veren el bilgisayarı olarak tanımlanabilir. 

 

İşletmelerin el terminalleri satın alım sürecinde dikkat etmesi gereken en önemli konu ihtiyaçlarına uygun olan cihazları seçmek olmalıdır. El terminallerinin farklı özelliklere sahip modelleri vardır ve işletmeler kendi ihtiyaçlarını en verimli karşılayabilecek el terminali modelini seçmelidirler. El terminallerinin sahip olduğu teknik özellikler gibi fiyatları da birbirinden farklıdır.

 

İşletme dışında kullanılacak olan el terminalinin GPRS (3G) özelliğine sahip olması oldukça avantajlı bir durumdur. İşletme içerisinde kullanılacak olan el terminallerinin Wi-Fi özelliğine sahip olması yeterlidir. 

 

Tercih edilecek el terminalinin barkod okuma özelliğinin okutulacak olan ürünlerin üzerinde bulunan barkod türüne bağlı olarak seçilmesi gerekir. Aynı zamanda satın alınacak olan el terminalinin ekran boyutu da kullanım amacına uygun olacak şekilde belirlenmelidir. Eğer el terminali sayım tarzı işlemlerde kullanılacaksa küçük ekranlı el terminalleri tercih edilebilmektedir. Satış tarzı işlemlerde ise daha büyük ekranlı el terminallerinin kullanılması doğru bir seçim olmaktadır.

 

Bunların yanı sıra satın alınacak olan el terminalinde kabza yani pistol ihtiyacı olup olmadığı da kullanım amacına bağlı olarak belirlenmelidir. El terminalinin kabzası olması sayım ya da depo otomasyonu tarzı uygulamalarda oldukça avantajlıdır. Mobil saha otomasyonu ya da sıcak/soğuk satış durumlarında el terminalinin kabzalı olması bir dezavantaj haline gelebilir.

El Terminalleri Ne İşe Yarar?

 

El terminalleri fonksiyonel ürünler olmaları nedeniyle oldukça geniş bir kullanıma sahiptirler. Günlük hayatta sıcak/soğuk satış, depo otomasyonları, sayaç okuma sistemleri, lojistik sektörü, market otomasyonları, restoran ve otopark yazılımları başta olmak üzere birçok noktada el terminallerinden yararlanılmaktadır. El terminalleri sayesinde işler hızlı, doğru ve kontrollü bir şekilde tamamlanarak süreçler kolaylaştırılabilmektedir.

 

El terminalleri bilgi transferi yapmak için kullanılır. Kullanılan el terminalinin teknik alt yapısına ve çalışma şartlarına göre bilgi transferi işlemi değişkenlik gösterebilmektedir. Karekod okutma, barkod okutma, manuel klavye ya da dokunmatik ekran aracılığıyla bilgi girişi gibi işlemler el terminalleri kullanılarak yapılabilir. Bilgi transferi el terminallerinde online ya da offline olarak gerçekleştirilebilir. 

 

İşletmeler için doğru el terminalleri garantisi ve servis altyapısı olan, kolay kullanılabilen, hızlı, teknolojik gelişmelerle uyumlu ve içerisine yüklenebilecek yazılımlara izin verecek cihazlardır. Doğru el terminalini seçebilmek için cihazın nerede kullanılacağı, barkod okuyucuya gereksinim olup olmadığı, el terminalinin kabzalı mı kabzasız mı alınması gerektiği noktaları titizlikle değerlendirilmelidir.

 

DESNET el terminali alanında 20 yıldan fazla bir süredir hizmet vermekte olan yenilikçi bir firmadır. Windows el terminalleri ve Android el terminalleri olarak ikiye ayrılan el terminallerinin kullanım alanlarına göre; depo terminalleri, restoran terminalleri, saha satış terminalleri, mağaza terminalleri, üretim ve fabrika el terminalleri gibi farklı modelleri bulunur. Android el terminallerinin kullanılmaya başlaması el terminali modellerinde hızlı bir dönüşüm sürecini başlatmıştır. DESNET müşterilerine Android ve Windows el terminalleri konusunda hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmetler sağlamaktadır. DESNET tarafından sunulan hizmetler arasında sıfır satış, ikinci el alım, ikinci el satış, kiralama, eskiyi getir yeniyi götür ve teknik servis sayılabilir. Siz de el terminalleri ve barkod okuyucu ihtiyaçlarını karşılamak için https://www.desnet.com.tr/ üzerinden alternatif modelleri inceleyebilir, 444 70 15 numaralı telefondan ya da WhatsApperişim noktasından DESNET ile iletişime geçebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek