Reklamlar
Politika 2016-05-20 19:06:10 Karakaya

Binali Yıldırım ismi ihracatçıyı, tüccarı mutlu etti

Binali Yıldırım ismini ihracatçı da, tüccar da memnuniyetle karşıladı.

AK Parti Genel Başkanı adayı olarak Binali Yıldırım’ın isminin açıklanması ihracatçıyı da, tüccarı da mutlu etti.

Türkiye ihracatçılar Meclisi’nden (TİM) konu ile ilgili yapılan açıklamada Yıldırım tercihinin istikrar ve uyum adına önemli bir adım olduğu vurgulandı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Sayın Binali Yıldırım’ın Başbakanlığında kurulacak yeni kabinenin daha önce de olduğu gibi Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaştırılması için, önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırım daha fazla üretim ve daha fazla ihracat ile büyümemiz için çaba harcayacağına yürekten inanıyoruz. 
Pazar günü yapılacak AK Parti kongresinin ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Sayın Binali Yıldırım başkanlığında kurulacak yeni hükumetin başarılı olmasını temenni ediyoruz.”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar da şunları ifade etti:

“Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı adaylığını büyük bir memnuniyetle öğrendim. Sayın Binali Yıldırım, sivil havacılık, iletişim ve büyük altyapı projeleri başta olmak üzere ülkemizin son 15 yıldır yaşadığı kalkınma hamlesinin temelinde harcı bulunan vizyoner bir siyasetçi. Sayın Bakan'ın adaylığının ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum, başarılar temenni ediyorum." 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek