Reklamlar

Botoks İçeriği Nedir? 

Botoks, Botulinum toxin kelimelerinin kısaltılmış halidir. Bir bakteri tarafından üretilen proteindir. 2002 yılından beri özellikle Plastik ve Estetik Cerrahisi alanında yüz kırışıklıkları gidermekte kullanılmakta bunun haricinde farklı branşlarda birçok amaçla da kullanılmaktadır.


 

Botoks, Clostridium botulinum bakterisi tarafından oluşturulmaktadır. Clostridium botulinum, bilinen en güçlü nörotoksin botulinum dur.

 

Botoks, yüz kırışıklığı tedavisi haricinde aşırı terleme ve reyno fenomeni tedavisinde de kullanılmaktadır. 

 

Botoks, Plastik ve Estetik Cerrahisinde hastaların taleplerine göre yüz kırışıklığı azaltmada en etkili yöntemdir. Op. Dr. Metin Kerem tarafından yazılan Botoks içeriğine tıklayarak aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulabilir, formu doldurarak online fiyat alabilirsiniz.

 

Botoks ilk defa Justinus Kerner tarafından tanımlanmıştır. 1870’de Alman fizikçi Muller tarafından botulus olarak isimlendirmesi yapıldı. 2000 tarihine kadar birçok ülkedeki fizikçiler ve doktorlar tarafından araştırmalara ve geliştirmeye uğrayan Botoks 21 Kasım 2000 tarihinde Botulinium Toxin olarak tescil edilmiştir.

 

Botoks fiyatları hastaları tarafından en çok merak edilen sorudur. Hekimler gizlilikten ötürü web sitelerinde bu soruya cevap vermezler. Şayet kişiye özel botoks fiyatı almak istiyorsanız web sitedeki online formu doldurarak mailinize fiyat talebi alabilirsiniz. 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek