Reklamlar
Gündem 2017-01-10 13:23:09 Karakaya

Buzlanan Yolda Nasıl Yürünmeli

Yurt genelinde görülen kar yağışları bir çok bölgede ciddi sakatlanmalara neden olabiliyor. Yolların karla kaplandığı şehir merkezlerinde duran kar yağışları sonrası oluşan buzlanma nedeniyle yürümekte zorluk çeken vatandaşlar kayıp düşerek ciddi şekilde sakatlanıyor.

 

Soğuk ve kar yağışı en çok vatandaşları etkilemiş durumda. Kar yağışı nedeniyle yollarda araçların mahsur kalmasıyla yürümek zorunda kalan bir çok kişi bu seferde sakatlanma riski taşıyor. Buzlanan yolda büyük adımlar atarak varacakları yere erken varmak istemeleriyle ciddi şekilde sakatlanmalar yaşanıyor.

Buzlanan yolda yürümek için mutlaka ayakkabı seçimine dikkat edilmelidir. Ayakkabı tabanının kaymayan özellikte olması tutuş olayını yükseltir. Kar ve buzlu yolda normal bir adım mesafesi yerine daha küçük adımlar seri şekilde atılmalıdır.

Yürüme esnasında basacağımız yeride dikkatle seçmemiz kazayı önlemede yardımcı olacaktır. Kar ve buzlu yolda yürümenin zor olduğu bu nedenle kaymamak için mutlaka yardımcı eşyalar kullanarak kayma riskini minimuma indirmek gerekiyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek