Reklamlar
Gündem 2022-01-10 15:44:39 Tufan

Çağatay Enes kimdir ?

İlkokulu ve ortaokulu tamamladıktan sonra Özel Kartal Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden mezun olmuştur.

Çağatay Enes Ersoy, 19 Temmuz 1996 İstanbul Bahçelievler doğumludur.

Yengeç burcu Aslen Kastamonulu, anne tarafı Trabzonludur.

Boyu 1.83m kilosu ise 85kg olarak bilinmektedir.

İlkokulu ve ortaokulu tamamladıktan sonra Özel Kartal Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden mezun olmuştur.

Küçüklükten çalışma hayatına başlayıp ailesinin zor zamanlarında ve maddi zorluklarında onlara yük olmamak için yarı zamanlı çalışıp aynı zamanda öğrenim hayatına devam etmiştir.

Üniversite hayatının başında Nişantaşı Üniversitesi Uçak Teknolojisini bitiren ve bu alanda modül sınavlarını tamamlayıp yüksek dereceli lisans kazanmıştır.

Üniversite öğrenimi bittikten sonra yaklaşık 3 sene İnşaat ve Uluslararası Ticaret alanına yönelen Çağatay Enes, bu sektörde çalışan aile şirketinin başına geçti ve burada yurtdışına çeşitli seyahatler gerçekleştirerek bu sektördeki gelişim seviyesini yükseltti.

Şuanda güncel olarak 2.Üniversite olarak Koç Üniversitesinde Psikoloji okumaktadır.

Çağatay Enes küçüklükten beri devlet tiyatrolarında rol almaktaydı, daha sonra bunu hobi olarak yapmaktan vazgeçip yaklaşık 14 ay yurtdışında oyunculuk eğitimi aldı ve kariyer planlamaları üzerine çalışmalar yaptı.

Metot oyunculuğu eğitimi alıp oyunculukta içtenlik ve duygusal etkileyiciliği ön planda olan performans ortaya koymaya yönelik alıştırma ve tekniklerin genel çalışmasını benimsedi ve bu yönelimlerde eğitimler aldı.

2017-2018 tarihleri arasında bazı bilinmiş giyim firmalarının katalog yüzü ve yurtdışı Billboardlarında kapak resmi olmuştur.Daha sonra eğitimi için İstanbula geri gelmiştir.

Günümüzde BSC yapım adı altında bir prodüksiyon şirketinin ortağı olan Çağatay Enes, şuan da büyük bir dönem filmi için kolları sıvadı ve Atatürk’ün Samsuna çıkışı ile ilgili film çekimine hazırlandıklarını,bu projenin 2 senelik süre zarfında ilmek ilmek hazırlandığını pandemi koşullarında ortağı ile büyük emek harcayarak bu kutsal filmin senaryosunu hazırladıklarını söyledi.

Bu film ile büyük bir çıkış yapacağını söyleyen Çağatay Enes, aynı zamanda ‘’Atatürk’ü ortağım canlandırıyor ve inanılmaz şekilde Atamızı sima olarak andırıyor,bu zamana kadar kimse Atatürk’ün gençliğini bu şekilde canlandırmamıştı.o yüzden bu projeye güvenim tam ve bu zamana kadar ki en iyi Atatürk filmi olacağını düşünüyorum’’ dedi.

 

Projede kendisinin de oyuncu kadrosunda olarak yer alacağını söyleyen Çağatay Enes; ‘’Bu proje için çok heyecanlıyım,böyle bir oyuncu kadrosunu kimse bir arada göremez ve çok kaliteli oyuncular bir araya geliyor, benim de kendimi göstereceğim ilk proje olacak’’ diye belirtti.

 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek