Reklamlar
Politika 2017-04-18 15:43:02 Karakaya

CHP Resmi Başvuruyu Yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, YSK'ya referandum seçimlerinin iptali için resmi başvuruyu yaptıklarını belirtti. Hayır diyenlerin kazandığını herkesin bildiğini belirten Bülent Tezcan, bu seçimin meşruiyeti olmayan bir mühürsüz seçimdir '' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı  Bülent Tezcan, referandum iptal edilmesi için YSK'ya başvurdu. Tezcan, "Baskı ve tehditle alınamayan sonuç YSK devreye sokularak alınmaya çalışılmıştır. Bu seçim meşruiyeti olmayan bir mühürsüz seçimdir" dedi.

YSK'YA PARTİ ADINA İTİRAZDA BULUNULDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı  Bülent Tezcan, referanduma ilişkin YSK'ya parti adına itirazda bulunurken, "Referandumda hayır diyenlerin kazandığını herkes biliyor. Baskı ve tehditle alınamayan sonuç YSK devreye sokularak alınmaya çalışılmıştır. Bu seçim meşruiyeti olmayan bir mühürsüz seçimdir" dedi.

MÜHÜR VURULMADAN OY KULLANILDI

Sandıklara verilen eksik oylar ve mühürsüz zarfların gerçeği ortaya çıkardığını belirten Tezcan, "Paketler çalınmış, dışarıda üretilmiş oylar kullanıldı. Mühür vurulmadan oy kullanıldı. Tüm bunlara rağmen sonuç alınamadı, YSK devreye sokuldu" ifadelerini kullanıldı.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek