Reklamlar
Eğitim 2020-03-12 00:43:16 Karakaya

Çocuğuma Özel Ders Aldırmak İçin İmkanım Yok Diyenlerin Dikkatine!

Günümüzde artık her şey çok pahalı ve eşlerin ikisi de çoğunlukla çalıştıkları halde giderleri ucu ucuna karşılayabilmekteler. Ev kirası, elektrik, su, doğal gaz, yiyecek, giyecek derken bir de bunlara çocukların okul masrafları da eklenmesiyle kemerler iyice sıkılmaya mahkum oluyor. Her anne ve baba çocuklarının daha iyi bir eğitim almasını mutlaka ister. 

Fakat hayatın getirmiş olduğu şartlar bazen buna pek imkan vermez. Bir de çocuğum özel ders alsın dersek eğer, dershane fiyatları aylık bir maaştan kat kat fazlası isteniyor. Durum böyle olunca da özel ders sadece hayal olarak kalıyor. Fakat günümüz teknoloji çağı ve her şeyin bir kolayı olduğu gibi bu konuya da bir kolaylık sağlanmıştır.

İnternetten Özel Ders Almak Mümkün Mü?

Artık neredeyse küçücük çocukların bile elinde telefon ve tabletler düşmez oldu. Çocukları ne yaparsak yapalım teknolojiden uzak tutmayı başaramıyoruz. Okullar da artık öğretmenler ödevleri internet üzerinden yapılacak olan araştırmalardan veriyor ve ödevin çıktısını talep ediyorlar. Haliyle internetten uzak tutmak bu vaziyette çocuğu mümkün değil. O halde interneti faydalı olacak şekilde kullanmak gerekmektedir. Çocuklar için hazırlanmış olan bir sürü eğitici ve öğretici programlar olmakla birlikte internet ortamından özel hazırlanmış olan sitelerden, öğretmenler tarafından hazırlanmış derslerden faydalanmak ve özel ders almak da mümkündür.

Dersler İçin Ücret Talep Ediliyor Mu? Nasıl Kayıt Yapılıyor?

Her çocuğun faydalanabilmesine olanak sağlayan bu siteye başvuru formunu doldurup, kayıt girmeniz ve çocuğun hangi sınıfta okuduğunu yazmanız yeterli olacaktır. Hiç bir ücret ödemeden 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencisi olan çocuklar site üzerinden özel ders alma imkanına sahip olacaklardır.

Site Hangi Dersleri Vermektedir?

İlköğretim 5, 6, 7 ve 8. sınıfların derslerini veren sitede fen bilgisi, matematik, Türkçe, İngilizce, sosyal bilgiler, rehberlik, din kültürü, teknoloji tasarım derslerinde çeşitli konu anlatımlarından faydalanabilirsiniz.

Sitenin Diğer Hizmetleri Nelerdir?

Her çocuğun en iyi şekilde eğitim almasını hedefleyen site 2019 tarihinde hizmete girmiştir. Hem öğretmenler hem de öğrenciler için ayrı ayrı hazırlanmış olan sınavlarla daha çok pratik yapma imkanlarını bulacaklardır. İstediği dersten test çöz bölümünü tıklayarak bilgi seviyesini ölçerken, sonuçlar çok kısa bir sürede açıklanır ve eksiklerini öğrenci fark edebilir.

Yazılı, quiz, deneme sınavları ve test hazırla metotlarını pdf olarak cihazlarına indirebilir ve gerektiğinde istediği zaman oradan çalışma imkanı bulabilirler. Müfredata uygun olarak hizmet veren site tamamen ücretsiz olup, bütün hizmetlerini sadece herkesin daha iyi eğitim alabilmesi için açılmıştır. Güncel konu anlatımları, online test çözme, örnek yazılı notları, sınav, test oluşturma gibi ayrıcalıkları da sizlere sunmakta olan site tüm derslerde çocuklarınızın ve sizin yanınızda olmaya devam etmektedir. Sizler de çocuklarınız için bir adım atarak siteye giriş yaparak, kayıt oluşturarak bu hizmetten faydalanın. https://derssaati.net
 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek