Reklamlar
Teknoloji 2018-04-01 19:49:44 Karakaya

Çocuğunuzu İnternetteki Tehlikelerden Telefon Takip Programı İle Koruyun

Çocuklar günün büyük kısmını akıllı telefonlarını kullanarak geçiriyor. Hatta ders dinlemeleri veya uyumları gereken saatleri bile telefonlarına feda edebiliyorlar.

Peki çocuklarınızı internette bekleyen tehlikelerin neler olduğunu biliyor musunuz? Birçok ebeveyn bu soruya şöyle cevap veriyor: Uygunsuz görüntülerle karşılaşma ve bilinçsizce yapılan uygulama içi satın alımlar. Ama internette çocuklarınızı bekleyen ve haberinizin bile olmayacağı yığınla başka tehlike var.

 

  • Çocuklarınız İnternette Hangi Tehlikelerle Karşılaşabilir?

 

Çocuklarınızı kötü niyetli kişilerden korumak için bir an bile tereddüt etmeyeceğinizden eminiz. Gerekli önlemleri kimse sizden daha iyi alamaz ve kimse sizden daha hızlı harekete geçemez.

İşin içine internet girdiğindeyse işler bir anda çirkinleşebiliyor. Çocuklarınız sosyal medyayı ve sohbet uygulamalarını kullandıklarında yabancılara kendilerini o veya bu şekilde açık etmiş oluyorlar. Pedofililer ve tacizciler sahte hesapların arkasında pusuya yatarak çocuklarınızla sohbet ediyor olabilir. Hem de sizin ruhunuz bile duymadan.

Çocuğunuzun bir sapığa denk gelme ihtimalinin düşük olduğunu sanmayın. Günümüzde binlerce kişinin çocuk tacizinden dolayı davası sürüyor. Her gün haberlerde yeni tacizcilerin kurbanlarına dair yürek burkan hikayeleri okuyoruz. Bunların buz dağının görünen yüzü olduğunu söylememize gerek bile yok.

En büyük tehlikeyi sosyal medya ve sohbet uygulamalarının oluştuğunu söyleyebiliriz. Çünkü çocuklar bu uygulamalar üzerinden tanıştıkları yabancılarla gerçekte hayatta buluşma konusunda tereddüt etmiyorlar. Diğer tehlikeleriyse şiddet içerikli oyunlar, çocukları intihara kadar getiren sosyal mücadeleler, siber zorbalık, uygunsuz içerik ve cinsel içerikli mesajlaşma olarak sıralayabiliriz. Her biri başlı başına çocukları mahvedebilecek kadar tehlikeli.

 

  • Telefon Takip Programı Çocuklarınızı Nasıl Korur?

 

Çocuklarınızı internette bekleyen tehlikelere karşı korumak için onların internette neler yaptığını bilmeli ve gerektiğinde müdahale edebilmelisiniz. Hatta kimi zaman GPS konumlarını uzaktan tespit etmeniz gerekir. Bunların hepsini ve daha fazlasını çocuklar için uygun bir telefon takip programı kullanarak kolayca başarabilirsiniz. Telefon takip programı ile yapılabileceklerin kısmı şöyle:

 

  • İnternet Sitelerini ve Uygulamaları Kontrol Edin

 

İnternet çocuklarınızın girmesini istemeyeceğiniz birçok siteyle dolu. Bahis siteleri ve uygunsuz içerik bulunan siteler bunların başında geliyor; ama anonim soru sormaya ve iletişim kurmaya imkan tanıyan kimi sitelerin çocukları cinsel içerikli mesajlaşmalara ve siber zorbalığa teşvik ettiğini de unutmamalı.

Uygulama marketlerinden indirilen her uygulama da çocuklarınız için uygun değil. Tacizcilerin, sapıkların cirit attığını bir kenara bıraksak bile çocuğunuzun buluşma uygulamalarını kullanmasını istemezsiniz. WhatsApp, Facebook, Instagram, Snapchat ve Viber gibi uygulamalar kendi başına masum olsalar bile çocuklarınızın bu uygulamalardan kimlerle iletişime geçtiğini, neler konuştuğunu bilmelisiniz. Cinsel içerikli mesajlaşmalar, başkalarına ve kendine zarar vermeye teşvik eden kişiler ile yetişkin içerik bu uygulamaların riskleri arasında. Üstelik tehlikeli olmasa bile çocuklarınızın kullandığı uygulamaları uyku, yemek ve ders saatlerinde engellemek sizinle iletişimlerini, üretkenliklerini ve yaşam kalitelerini arttıracaktır.

 

  • Aramaların Özetine Ulaşın, SMS’leri Okuyun

 

İlk olarak internet üzerinden tanışsalar bile konuşmaya aynı şekilde devam edeceklerinin garantisi yok. Telefon takip programı iletişim internetten çıksa bile görevini yerine getirmeye devam eder. Kimlerle, ne zaman ve ne süreyle görüştüğünü bileceksiniz. Kısa mesajların içeriğini tıpkı sohbet uygulamalarındaki gibi okuyacaksınız. Telefon rehberine erişmeniz ve istemediğiniz numaraları engellemeniz de mümkün olacak.

 

  • Nerede Olduklarını Her Zaman Bilin

 

Gençlerin sosyal medya ve sohbet uygulamaları üzerinden yabancılarla buluşmayı normal karşıladığını daha önce söylemiştik. Çocuğunuz henüz küçük yaştaysa bile her yıl kaybolan binlerce, on binlerce çocuk olduğu görmezden gelinmemeli.

Telefon takip programı ebeveynlerin diledikleri zaman çocuklarının o anda nerede olduklarını, gün içerisinde nerelere gittiğini görmesini sağlar. Çocuklarınızın nerede olduğunu öğrenmek için rahatsız etmenize gerek kalmayacak, çünkü bu program çocuğunuzun GPS konumunu izleyerek istediğiniz her cevabı size verecek.

Ayrıca coğrafi çevreleme özelliği sayesinde harita üzerinden güvenli konumlar belirleyebilir, çocuklarınız bu alanların sınırlarından geçtiğinde zaman damgasıyla birlikte bildirim alabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek