Reklamlar
Hayat 2022-04-24 05:27:47 Haber Zamanı

CV'niz : nasıl hızlı hazırlanır

 

 

İyi bir özgeçmişin birçok düzeyde hedefi vurması gerekse de, izcilere özgeçmişlerini başlangıç ​​tuhaflıkları yığınına atmak için inkar edilemez bir motivasyon vermemek önemlidir. Aşağıda, herhangi bir bariz veya göze çarpan zayıflıktan uzak durmanızı sağlamak için ele alınması gereken birkaç önemli nokta kaydettim, bu da gözlemcilerin ilk taramada özgeçmişinizi engellemesini zorlaştırıyor.

 

kısalık:

 

Kompakt bir Çevrimiçi Özgeçmiş Oluşturucu, iyi bir özgeçmiş, analistten arkanıza yaslanmanızı sağlarken, aşırı uzun bir özgeçmiş tam tersi bir fark yaratacaktır. Bir yorumcunun önemli verileri etkili bir şekilde araştırması gerektiğini varsayarsak, karanlık ilk izleniminizi zaten kabul ettiniz.

 

Yalnız bir sayfada kolayca veri yakalayabilirseniz, bu noktada bunu böyle yapın. Olağanüstü yetenekli olup olmamanıza bakılmaksızın, sayfa sayısını azaltmaya çalışın. Kayıt uzmanları titizdir ve gerektiğinde aşırı uzun süreler cezalandırır.

 

İlk sayfa formatı:

 

Özgeçmiş yazmaya gelince, ana sayfa sıfır noktasıdır. Bir yorumcu özgeçmişinizin inceliklerini incelemeye bile başlamadan önce, raporun tasarımı hakkında bilinçli ve bilinçsiz değerlendirmeler yapacaktır. Rekabetin yoğun olduğunu ve çok sayıda birinci sınıf özgeçmiş ve kompozisyonla karşı karşıya olduğunuzu varsayarsak, hatalı bir ön sayfa genellikle ateşlemeyle karşılaştırılabilir. 

 

İlk sayfa içeriği:

 

Bir özgeçmişin ilk sayfasının içeriği, adayın deneyimine ve atıfta bulunulan işe göre dalgalanacaktır. Ön sayfa içeriğinin ana kuralı, işe alınmanızı sağlayabilecek tüm temel verileri topladığınızdan emin olmaktır. Hiçbir zaman doğrulanamayacağından, özgeçmişin son seçeneğinde önemli verileri kapsamanın hiçbir avantajı yoktur.

 

İletişim detayları:

 

Ad ve iletişim incelikleri, her sayfanın üst kısmında etkili bir şekilde tanınabilir olmalıdır. İletişim bilgileri en azından adres, e-posta ve telefon bilgilerini içermelidir.

 

İş pozisyonu:

 

Geçerli işi veya pozisyonu, İletişim Ayrıntıları altında bir özgeçmişin en üstüne ekleyin. Bu, özellikle karşılaştırılabilir veya ilgili bir işe başvuruyorsanız, adayın artık işlevsel deneyime sahip olduğunu göstererek başvurunun değerini artıracaktır.

 

Profil Özeti:

 

Sayfanın üst kısmına yakın bir yerde zarif bir şekilde oluşturulmuş bir Amaç Beyanı veya Profil Özeti yerleştirmek faydalı olacaktır. Bir Amaç Beyanı, bireyin aradığı iş türünü tanımlayan ve daha az deneyimli rakipler için ideal olan kısa bir açıklama olmalıdır. Öte yandan, deneyimli kişiler için bir Profil Özeti kullanılmalı ve aceminin masaya getirdiklerini çerçevelemelidir. Bir Profil Özeti, çoğunlukla, temel becerilerin genel bir açıklamasını ve ayrıca bazı önemli nitelikleri ve başarıları içerir.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek