Reklamlar
Gündem 2021-09-28 17:20:07 Tufan

Define Dedektörü

Belki şans ile tarihi kalıntılara, tek paralara rastlamış olabilirsiniz fakat birçok kullanıcı artık dedektör ile define arama konusunu bir hobi, bir amaç haline getirdi. Bu yazımızı okuyorsanız siz de bir şekilde bu işe gönül vermişsiniz en azından merak etmişsinizdir.

Peki dedektör ile altın arama yasal mı? hangi dedektör ile arama yapılmalı? Veya en iyi altın dedektörü hangisidir? Gibi birçok kullanıcının aklındaki soruları bu yazımızda cevaplandırmaya çalışacağız.

 

Dedektör ile Altın Arama Yasal Mı?

Eğer bir define dedektörü ile arama yapmak istiyorsanız dedektör seçiminden önce kesinlikle define arama yönetmeliğini incelemelisiniz. Define arama yönetmeliğinde belirtilen kurallar çerçevesinde aramalarımızı yapmalıyız. Yönetmeliği kısaca özetleyecek olursak metal dedektörü ile arama yapmak isteyen T.C. vatandaşı define arayacakları ilin bağlı olduğu mülki amire bir dilekçe ile başvuru yapmalıdır. Dilekçede arama amacı, arama yapılacak yerin il, ilçe, bucak, köy, mahalle ve ev numarası belirtilmelidir. Başlıca gereklilikler sağlandıktan sonra aramanıza başlayabilirsiniz. Yüzeysel olarak bu şekilde açıklanabilir ama kesinlikle detaylı bir şekilde define arama yönetmeliğini incelemenizi öneririz.

 

Hangi Dedektör ile Arama Yapılmalı? En İyi Dedektör

Metal dedektörü kullanıcılarının hepsi en iyi fiyata en iyi performansı almak istemektedir. Bu çok normal, sonuçta farklı alanlarda kullandığımız tüm teknolojik cihazlardan hepimiz aynı fiyat/performans oranını beklemekteyiz. Fakat ülkemizde yerli dedektör üreticileri tarafından kendi cihazlarına daha yüksek pahalar biçebilmeleri için ‘En iyi dedektör en pahalı dedektördür’ algısı oluşturulmuştur. Bu kesinlikle yanlıştır, bir kullanıcının amacına hitap eden, ihtiyacını karşılayabilecek olan cihaz o kullanıcı için en iyisidir. Eğer ihtiyacınız yüzeysel aramalarda kullanabileceğiniz bir vlf cihaz ise derin aramalarda kullanılan bir pulse cihaz tercih etmemelisiniz. Kullanıcının amacına en uygun cihaz o kullanıcı için en iyi cihazdır.

 

En İyi Altın Dedektörü – En İyi Define Dedektörleri Fiyatları

Piyasada altın dedektörü denilince sadece altına öten, sadece altın tespiti yapan dedektör olarak düşünülmektedir. Fakat günümüz teknolojisinde bu mümkün değildir. Çünkü metal dedektörleri tüm metallerin tespitinde kullanılmaktadır. Fakat, altın dedektörü kategorisinde değerlendirilen altın dedektörlerinin diğer metal dedektörlerinden farkı ‘nugget’ olarak adlandırılan küçük altın parçacıklarına daha duyarlı olmalarıdır.

Başlıca altın dedektörlerini sıralayacak olursak;

  • Minelab GPX 5000
  • Minelab Gold Monster 1000
  • Quest Q30
  • Garrett ATX

En iyi define dedektörü, altın dedektörü denilince tüm dünyanın kabul görmüş başlıca modellerini bu şekilde sıralayabiliriz.

Piyasada altın bulan dedektör olarak satılan, dolandırıcıların oyunlarına gelmemeye özen gösteriniz. Bu yüzden dedektör alımlarınızı sektörde kendini kanıtlamış yurtiçi ve yurtdışı satışları bulunan, satış sırasında eğitim desteği ve satış sonrası müşteri memnuniyetini motto edinmiş olan dedektorburada.com ‘u öneririz.

Sadece define dedektörü veya altın dedektörü değil, pinpointer dedektör, alan tarama çubukları, yeraltı görüntüleme cihazlarını da temin edebilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek