Reklamlar
Yerel 2022-11-14 01:12:01 Karakaya

Develi Ağır Ceza Mahkemesi Açıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Kurulunca, Kayseri'nin Develi İlçesi Kayseri Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanından çıkardı.

Kayseri'nin Develi ilçesine kurulan yeni Develi Ağır Ceza Mahkemesi 18 yıl aradan sonra tekrar faal olmuştur. Bununla birlikte HSK Develi Ağır Ceza Mahkemesinin yargı çevresini de belirlenmiş oldu.


Develi ilçesinin yanı sıra Develi'ye yakın olarak bilinen ilçelerden Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar yeni Develi Ağır Ceza Mahkemesi'nin yargı çevresini belirleyen diğer ilçeler olmuştur. Aynı gelişme sadece Kayseri'nin Develi ilçesinde gerçekleşmedi. Aynı zamanda HSK, Edirne'nin bir ilçesi olan Keşan ilçesini Edirne Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanından çıkararak, Keşan Ağır Ceza Mahkemesi kurdu. Bu ilçenin yargı çevresi Keşan, Enez ve İpsala ilçeleri olarak belirlendi. Bir başka Ağır Ceza Mahkemesi kuruluş haberi de Somadan geldi. Soma ilçesini de Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi yargı alanından çıkararak Soma Ağır Ceza Mahkemesi kuruldu. Bu ilçenin yargı alanını ise Soma ve Kırkağaç ilçeleri olarak belirlenmesine karar verildi.

HSK tarafından açılan bu mahkemelerin yeni yargı alanlarına yönelik olarak alınan kararların 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren uygulanacağı belirtildi. Yani bu haberin yapılmasından yaklaşık 2 ay öncesinde bu kararlar resmi olarak yürürlüğe girdi ve yeni Ağır Ceza Mahkemeleri resmen kurulmuş oldu.


DEVELİ ADLİYESİ GÖREVLENDİRMELERİ
Kayseri'nin Develi ilçesine kurulan yeni Ağır Ceza Mahkemesi'ne atanan hakim ve savcılar belli oldu. Yeni savcı ve hakimlerin yanı sıra birçok adliye personeli de çalışma alanını değiştirdi. Yaşanan bu gelişme çerçevesinde Develi Avukat ve esnaf kesiminin oldukça memnun olduğu gözlemlendi. Açılan yeni Ağır Ceza Mahkemesi birçok isim tarafından olumlu karşılandı. Hali hazırda Develi'de bulunan diğer mahkemelerde görevlerine devam ediyor. Örnek verecek olursak aile mahkemesi boşanma davalarını üstlenmektedir. Develi Boşanma Avukatı ve diğer avukatlar da Ağır Ceza Mahkemesi'nin açılmasından oldukça hoşnut oldu.

Develi'nin bu denli heyecan verici bir haber ile sevinmesi oldukça doğal. Tam 18 yıl önce var olan Develi Ağır Ceza Mahkemesi daha sonraları yargı alanını Kayseri Ağır Ceza Mahkemesine devretmişti. Şimdi ise tam 18 yıl aradan sonra tekrar kurulan Develi Ağır Ceza Mahkemesi herkesi memnun etti. Avukatlardan Develi halkına kadar herkes bu haberi memnuniyet ile karşılandı. Develi avukatları ile ilgili haberlerimiz için bizi takip etmeye devam edin.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek