Reklamlar

Diş Teli Fiyatları

 

Diş teli fiyatları, yapılacak olan tedavinin türüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Diş teli fiyatları için en belirleyici unsurlar; dişlerin durumu, tedavide kullanılacak malzemeler ve tedavinin yapıldığı hastanedir.

Bilindiği gibi diş teli tedavisi, ortodonti branşı tarafından yapılır. Bundan dolayı söz konusu işleme ortodonti tedavisi de denilir. Geçmişte çok fazla talep görmeyen ve yaygın olmayan tedavi, günümüzde oldukça yaygındır. Bundan dolayı bahse konu tedavi artık devlet hastanelerinde dahi yapılmaktadır. Devlet hastanesi diş teli fiyatları ise belli şartların sağlanması durumunda tamamen SGK tarafından karşılanmaktadır. Yani devlette diş teli tedavisi, belirli şartlarda ücretsizdir.

Diş teli tedavisinden temel amaç her ne kadar güzel bir gülüşün ortaya çıkması gibi görünse de, durum tam olarak öyle değildir. Dişlerin çarpıklığının giderilmesi, çürüme ve çene sorunları riskini ciddi oranda azaltmaktadır. Bunun haricinde de farklı avantajları vardır.

Diş Teli Taktırmak Kaç TL?

Diş teli taktırmak, yapılacak tedavinin türüne ve kullanılacak malzemelere bağlı olarak 2.250 TL ile 8.500 TL arasında değişmektedir. Tek çene diş teli tedavisi fiyatları ise 2.000 TL ile 3.500 TL arasındadır. Burada bahsedilen fiyatlar, dişlerdeki bozukluk oranından da fazlasıyla etkilenir.

Ortodonti tedavisi için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak bu tedavinin başarılı oranının arttırılması için tedavinin 9 ila 14 yaşlar arasında yapılmasının daha uygun olduğu kabul edilmektedir. Süt dişlerinin yerini kalıcı dişlere bıraktığı bu dönemde, dişlerdeki çarpıklık oranı çok yüksek görünebilir. Ancak dişlerin tam yerlerine yerleşme dönemleri olduğu için tedavi daha kolay ve daha başarılıdır. Bundan dolayı diş teli fiyatları seviyesinin, bu dönemdeki tedaviler için daha uygun olduğunu söylemek yanlış olmaz.

18 Yaş Altı Diş Teli Ücretsiz Mi?

Diş teli tedavisi, devlet hastanelerinde de yapılmaktadır. Ancak devlette sadece 18 yaş altında olanların masrafları SGK tarafından karşılanır. Bunun dışındaki hastaların tedavilerinden ücret talep edilir. Bu ücret, kullanılacak malzeme ve tedavi yöntemlerine göre farklılık gösterebilir.

Diş teli fiyatları hakkındaki genel bilgiler bu şekildedir. Zamanında bahsedilen tedavinin alınması, insanların sonraki dönemlerdeki ağız ve çene sağlığı bakımından ciddi rahatlık yaşamasını sağlar. Bundan dolayı kesinlikle ihmal edilmemelidir.

 

Ücretsiz Ortodonti Diş Teli Kontrol Randevusu: https://www.periodent.net/

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek