Reklamlar

Doğaya Zarar Vermeyen “Etik” Caudalie Ürünleri

Kozmo etik bir bakış açısıyla daha yeşil ve daha tutkulu bir bakım sağlayan Caudalie ürünleri, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor.

Doğaya Zarar Vermeyen “Etik” Caudalie Ürünleri

Kozmo etik bir bakış açısıyla daha yeşil ve daha tutkulu bir bakım sağlayan Caudalie ürünleri,  kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Marka bünyesindeki içeriklerde titiz bir seçimle belirlenen aktif bileşenler üretim aşamasındaki hassasiyeti gösteriyor. Ürünlerini geliştirirken yeşil aktif içeriklerden yararlanan marka, bu şekilde çevreye ve geleceğe de saygı gösteriyor. Fransa'daki bağlardan elde edilen patentli içerikler, organik üzüm suyunun da iyileştirici etkisini fark ettiriyor. Üzüm çekirdeği, argan yağı, gecesefası, tatlı madem, misk gülü gibi bitkisel yağlar yanında birçok bitki özleriyle de benzer ürünlere göre fark yaratıyor. Keten, mine, yeşil nane, adaçayı, papatya gibi özler, esansiyel yağlardan havuç, portakal çiçeği, turunç,  sandal ağacı gibi çeşitler de formüllerin zenginleşmesini sağlıyor. Aynı zamanda bitkisel yağlar, avokado, shea yağı ve mango gibi içerikleri barındırıyor. Caudalie ürünlerinde sevilmeyen ve bu nedenle kullanılmayan ürünler de bulunuyor. Bunlar:

 • Koruyucu madde kullanımı- en az miktarda, kullanılan koruyucular da Ecocert sertifikalı olmak şartıyla

 • Tartışmalı sentetik içerikler

 • Fenoksietanol

 • Paraben

 • Sodyum larül sülfat

 • Vaseline, parafin gibi mineral yağlar

 • Fitalat ve hayvansal içerikler

Caudalie ürünlerini kullanırken yeşil hareketin de bir parçası olursunuz. Sanayi üretim tesislerinin temelinde yer alan çevreye bağımlılık düşüncesi zarar vermeden üretimi mümkün kılıyor. Paketlemede kullanılan geri dönüşüm malzemeleri de bunun göstergesi niteliğinde. Ayrıca bitkisel kökenli plastik kullanımı da atıklarda geri dönüşümün daha kolay şekilde yapılabilmesini sağlıyor. Yani temelde geri dönüştürülebilir maddelerden faydalanılması uzun vadede epey fayda sağlıyor. Ayrıca atık suların da geri dönüşümü konusunda hassas bir üretim süreci görülüyor.   Les Sources de Caudalie, Vino-terapi Spa alanlarından gelen suların yeniden kullanılabilir hale getirilmesi için su artıma tesisi olması da bunun diğer bir göstergesi… Sonuç olarak Caudalie ürünleri size ve doğaya kapsamlı çözümler sunuyor.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur? Cilt Lekesi Çeşitleri

Ciltte birçok nedene bağlı olarak leke meydana gelebilir. Bu görüntü, sağlıklı olmayan bir yapıyı ifade eder.  Çünkü cilde rengini eşit şekilde dağıtan sistem bozulmuştur. Yani renk değişiklikleri lekelere neden olur. Melanin pigmentinin ciltte birikmesi olarak tanımlanan bu durum, doğru bir tedaviyle onarılmalıdır. Lekelerin koyu ya da açık olması, hastalık durumuna göre de değişebilir. Ancak neden oluştuğu konusu üzerinde durmak gerekir:

 • Güneşten kaynaklanan zararlı ışınlar

 • Hormonlarda görülen değişimler

 • Hamilelik durumu

 • Genetik kaynaklı yatkınlık hali

 • Mantar gibi enfeksiyona dayalı hastalıklar

 • Kozmetik kullanımında yanlışlıklar

 • Hali hazırda kullanılan bazı ilaçlar

Cilt lekelerinin nedenlerinden biraz bahsettikten sonra cilt leke çeşitleri üzerinde de durulması gerekmektedir.  Sizde de leke varsa bunu tanımlamak için hangi lekenin ne hastalığa gönderme yaptığına bakabilirsiniz.

 • Melasma, özellikle doğum kontrol hapları kullanılırken ya da hamile kalınması sonrasında görülen hormon değişiklikleri ile görülebilmektedir. Melanin pigmentinin üretimi, aşırı şekilde üretilirse büyük leke oluşması da muhtemeldir. Yanak, alın bölgesi ve çene kısımlarında bu lekelere sık rastlanır. Ayrıca hamilelik yinelendikçe oluşan lekeler de artabilir.

 • Hiperpigmentasyon sorununda, yaygın şekilde renk değişikliği görülür. Böbrek üstü yetmezliği olduğu zaman sık rastlanan bir durumdur.

 • Cafe Au LaitAFE, doğuştan veya erken çocukluk dönemlerinde görülen bir lekedir.  Rengi sütlü kahve gibi olan bu lekeler 2 cm olabileceği gibi 30 cm de olabilir. Tek leke halinde olabileceği gibi birçok lekenin bir araya gelmesi ile de oluşabilir.  Kontrol edilmesi gereken bir durumdur, çünkü başka bir hastalık belirleyicisi olabilir.

 • Alerjik reaksiyonlardan kaynaklanan lekeler, özellikle ağızdan alınan ya da cilde sürülen kimyasal ilaçlardan dolayı olabilir. İçeriklerde bulunan bitkilerin özleri, güneşe temas ettiği zaman hiperpigmentasyon nedeni olabilir. Hafif kızarma ve alerji dışında bölgesel lekeler görülmesi de mümkündür.

 • Solaryum banyoları kaynaklı lekeler, yoğun şekilde güneşe maruz kalma ya da solaryumda uzun süre bulunma gibi nedenlerle cildin kendisini koruması için geliştirilen lekelere gönderme yapar.  Yani melanin fazla salgılandığında cildin kendini koruması hedeflenir.

 • Çillenme,  yanak, alın bölgelerinde çok sık görülen çiller, güneş kaynaklı olabileceği gibi genetik nedenlerle de olabilir. Ancak güneş olmadığında azaldığı bilinmektedir.

Caudalie Ürünleri Nereden Alınır?

Narecza.com üzerinden Caudalie ürün çeşitlerini satın alabilirsiniz. Bir ürüne karar vermeden önce hangi cilt tipi için olduğuna ve nasıl kullanıldığına bakmanız gerekir.   

 

 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek