Reklamlar
Hayat 2021-01-25 02:42:32 Karakaya

Düğün Davetiyesi Nasıl Seçilir?

 

 

İnsanın hayatında bir kez gerçekleşen ya da en azından bu yola çıkarken öyle olmasını umduğu ve kusursuz olması için büyük bir çaba sarf ettiği yegâne günlerden biridir düğün günü. Her bir detayı ayrı bir önem taşır ve her bir detaya büyük bir titizlikle zamanını ayırır. Bu detaylardan en kişisel olacak olanı da belki düğün davetiyelerdir. Yapılan araştırmalar sonucu içe sinen en güzel davetiyedir günün sonunda seçilen davetiye. Peki bu seçim nasıl yapılır gelin hep birlikte buna göz atalım

 

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

 

Bu noktada en önemli kriter her iki tarafın onayı olsa da doğrusunu söylemek gerekirse son kararı hep gelinler verir. O yüzden ilk kriterimiz pek tabi tasarım olacaktır.

 

Davetiye Tasarımı

 

Bu noktada önemli olan nasıl bir konsepte sahip düğün yapacağın olmalıdır. Kumsalda yapılacak bir düğün ile kır düğününde yapılacak bir düğünün davetiye tasarımı aynı olmamalıdır.

 

Davetiye Fiyatı 

 

Aslında her şeyden önce burası önemli olacaktır. Aynı anda hem bütçene uygun hem de içine sinecek davetiye seçimi tabi ki mümkündür. Bunun yanı sıra, basılı davetiyeler yerine, günümüzde artık sıkça tercih edilen online davetiyeleri de kullanabilirsin. Hem böylelikle daha çevreci bir yaklaşımı benimsemiş ve gereksiz kâğıt israfından da kaçınmış olacaksın.

 

Davetiye fiyatlarımızı sitemizden inceleyebilirsiniz; https://davetiye.market

 

Davetiye Kağıdı

 

Bu kriter için oldukça fazla seçeneğin olacak. Davetiye kağıdın dokulu ya da düz, ince ya da kalın, kraft ya da kartondan yapılabilir. Bu tamamen senin tercihine ve bütçene göre şekillenecektir. Bunun dışında yine çevreci bir görüşü benimseyip, oyunu geri dönüşümlü kağıtlardan yana da kullanabilirsin. 

Davetiye Kartları

 

Davetli sayısının fazla olduğu durumlarda çiftler nikah ve düğün davetiyesini ayrı ayrı bastırmak yerine işte bu minik kartlardan faydalanabiliyorlar. Böylelikle ekstra masraftan kaçınmış oluyorlar.

 

Davetiye Zarfı

 

Seçilecek davetiyenin materyaline göre şekillenecek bir aşama olsa da bazen tam tersi de olabiliyor. Yani katalogdan zarf beğenilip ona uygun kâğıt seçimi yapıldığı durumlarda oluyor.

 

Davetiye Sözleri

 

Davetiye seçiminde belki de en önemli kriterdir davetiye metni. Klasik yazılardan sıkılan çiftler kendilerine özgü metinlerle bir tasarım oluştururken, yazı tipinin okunaklı olmasına özen göstermelidirler.
 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek