Reklamlar
Hayat 2020-06-17 00:53:53 Karakaya

Duvar dekorasyon çeşitleri

Duvar dekorasyon çeşitleri, evlere farklı bir görünüm veren ve diğer tasarımları tamamlayan basit ve etkili bir yöntemdir.  Yaşadığımız mekanlar da ufak tefek dokunuşlar güzel sonuçlar verebilir. İnsanların pek çoğu evin tasarımına, eşyalara ve mobilyalara büyük önem verirken duvar dekorasyonunu ihmal edebilir. Oysa boş duvarlar farklı şekillerde değerlendirilerek daha estetik, kullanışlı yapılabilir.

Yaşam alanınızda öne çıkarılmasını istediğiniz bir duvarı doğal taş ile kaplayabilirsiniz. Evinizde taş duvar ile kaplı bir alan mutlaka dikkati üzerine çeken şık bir tasarım olur. Taş kaplama yapılan duvar içerisine kitaplık eklemek mümkündür. Tasarımda taş kaplamanın diğer eşya, mobilya, halı ve aksesuarlarla uyum içerisinde olmasına dikkat edilmelidir.

Duvarları tuğla ile kaplamak modern ve geleneksel mimariyi bir araya getirmek için etkili bir yoldur.

Ahşap kaplama ise mekana doğal ve şık bir hava katacaktır.

Duvarlarda evdeki eşya ve mobilya ile uyumlu manzara resmi kullanmak iyi bir fikir olabilir. Özellikle küçük odalarda insana genişlik hissi verebilir. Doğru manzara resmi ve aydınlatma ile iyi sonuçlar alınabilir. Resim olarak doğa, ağaç, orman, nehir manzarası kullanılabilir.

Çeşitli objeler kullanmak insanların dikkatini çekecektir. Duvarda bir yaprak motifi, ışıltılı ve parlak figürler, ahşap aksesuarlar, vazo, çini, biblo, resim çerçevesi kullanılabilir.

Boş duvarları değerlendirmenin iyi bir yolu da kitaplık ve açık raf ilave etmektir. Kitaplık veya raf olarak kullanılmak üzere farklı şekil, ebat ve malzemeler ile hem kullanışlı hem de estetik tasarımlar yapılabilir. Duvara raf ilave etmek basit ve kolay bir yöntemdir. Değişik şekil ve malzemeleri dekorasyon mağazalarında veya online alışveriş sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Duvarlarda aynı resmin  birden fazla parçaya ayrıldığı tablolarda oldukça dikkat çekici olmaktadır. Manzara resimleri olduğu gibi farklı resimlerde bulmak mümkündür.

3 boyutlu hazırlanmış çeşitli desen ve motifleri tasarımda kullanmakta iyi bir fikir olabilir.

Farklı kaplama malzemeleri ile duvarları yenileyebilirsiniz. Bu kaplama malzemeleri ahşap, fiber, strafor gibi malzemelerden yapılmış olabilir. Bunların montajı kolay ve basittir. Oldukça etkili bir çözüm verebilir.

Daha  fazlası için resimli duvar dekorasyonu için santiye.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek