Reklamlar
Teknoloji 2021-10-12 16:32:19 Karakaya

Elektronik ehliyet sınavı soruları nelerdir?


Elektronik ehliyet sınavı nedir? Elektronik ehliyet sınavı soruları nelerdir?

Son zamanlarda oldukça konuşulan, sistemin gelişmesiyle birlikte teknolojiye ayak uyduran yeni sistemlerin hayatımıza girmesi ile sürücü adayları için oluşan bir taslak yapısıdır. Elektronik ehliyet sınavının resmileşmesi ile, sürücü kursları ve kursiyerler için yeni dönem resmiyete kavuşarak elektronik ehliyet sınavı hayatımızda yer edinmeye başlamış oldu. Elektronik ehliyet sınavının bir önceki yazılı sınavdan farkları da halk arasında konuşulmaya devam ediyor ve belirsizliğini bir süredir koruyor. Elektronik ehliyet sınav soruları nasıl olacak? Sorusunu da sürü adaylarının aklına getiren ilk soru işareti haline gelmiş oluyor.

Ehliyet sınavı soruları zorluğu ne olacak, sınav süresi ve sınav soru sayısında bir değişiklik olacak mı? Gibi sorular ile sürücü adayları baş başa kalıyor. Elektronik ehliyet sınavı soruları hakkında bütün detaylarını makalemizde sizler için derledik.

- Elektronik ehliyet sınavı nedir?

Elektronik ehliyet sınavı
son dönemde sürücü adaylarının hayatına giren yeni bir yeniliktir. Sürücülerin yazılı sınava nazaran çok daha rahat bir sistem ile sınavlara erişim sağlayabileceği kolaylığı sağlayan elektronik ehliyet sınavı bilgisayar aracılığı ile sınav merkezlerinde online olarak sınava girebilme imkanını sizlere sunuyor. İnternet bünyesinde elektronik ehliyet sınavı, elektronik ehliyet sınav soruları ile ilgili pek çok bilgi kirliliği olsa da bu konuda sizlere en aydınlatıcı gerçek bilgilere makalemizde yer veriyoruz.  Elektronik ehliyet sınavı sayesinde sürücü adayları sadece başvurularını yaparak sınav tarihlerini beklemesi yeterli olacaktır.

- Elektronik ehliyet sınavı ne zaman yapılacak?

Elektronik ehliyet sınavı tarihleri
net olarak belirli değildir. Bu tarihler bütün kursiyerler için değişmektedir. Değişimin sebebi ise; farklı farklı dönemlere ayrılan, sürü adaylarının eğitimlerinin tamamlanması ve bir sonraki sınava girme yükümlülüğünün zamanlanmasına göre tasarlanmaktadır. Sizlerin sürücü kurslarından alacağınız sınav giriş belgesi ile elektronik sınav merkezlerinin bulunduğu yerlerden sınava giriş yapabilirsiniz.

- Elektronik ehliyet sınavının bir zararı var mı?

Bu sınavın zarardan aksine sürücü adayları ve kurumlar için çok büyük pozitif yönde bir etkisi mevcut. Bunun sebebi ise; haftalarca sınav sonucu beklemenize gerek kalmayacak, elleriniz terleyene kadar kalem tutmanıza gerek kalmayacak, sınav sırasında bütün sorulara geri dönüp yapabilir, sınav stresinizi daha aza indirgeyecek bir sınav biçimidir. Bu sebepten ötürü elektronik ehliyet sınavının hiçbir negatif yönde bir etkisi bulunmamaktadır.

 

 

 - Elektronik ehliyet sınavı soruları nelerdir?

Elektronik ehliyet sınavı
soruları her sınav için değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise; olası bir illegal durumun ortaya çıkmaması adına milli eğitim tarafından alınan önlemlerden birisidir. Sınav sorularının elektronik ehliyet sınavı öncesinde ortaya çıkması, yayılması, pazarlanması gibi durumlarda durumun ciddiyeti gittikçe artmaktadır. Sürücü adayları sınava girse dahi, ilgili kurum tarafından sınavın tamamen iptaline kadar bir gelişme söz konusu olabiliyor. Elektronik ehliyet sınavı soruları bütün sürü adaylarının stresini azaltmak, fikir üretmek ve çözüm bulma konusunda meraklarını gidermek için farklı kaynaklardan araştırmak istediği bir bilgidir.

Elektronik ehliyet sınavı soruları sürücü adayların istedikleri gibi maalesef her yerde bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise; tamamen güvenlik önlemlerinden dolayıdır. Elektronik ehliyet sınavı sorularının internet ortamında yayınlanması, yayınlayan kişiler için büyük cezalara sebep olabilmektedir. Sizlere kısaca elektronik ehliyet sınavında hangi bölümler ve kaç adet soru olduğu hakkında bilgi sahibi yapalım.

Elektronik ehliyet sınavı soruları, konuları nelerdir?

Bu sınav içinde;

- 23 Adet trafik ve çevre sorusu
- 12 Adet ilk yardım sorusu
- 9 Adet araç tekniği sorusu
- 6 Adet trafik adabı sorusu

Elektronik ehliyet sınavı
nda yer alacak soru konuları ve soru adetleri bu şekilde günceldir. Sürücü kurslarından aldığınız dersler ile elektronik ehliyet sınavına girebilir ve soruları en iyi biçimde yaparak sınavı kazanabilirsiniz.

Bu sınavı kazanmanız için;

- 35 soruya doğru cevap vermeli ve 70 puan almalısınız.
- Elektronik ehliyet sınavı süresi 45 dakikadır
- Elektronik ehliyet sınavında 50 soru bulunmaktadır.

Elektronik ehliyet sınav sorularını
bir önceki dönemin sınav sorularını, milli eğitim ve farklı kaynaklardan edinebilirsiniz. Daha önce yapılan ehliyet sınav soruları ile yeni dönem soruları farklı olmaktadır. Yine de sürücü adayları için birer deneme/yanılma olmakla birlikte, kendinizi geliştirmek için bu sorulara ulaşabilir ve kendinizi test edebilirsiniz.

 

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek