Reklamlar
Hayat 2022-09-17 17:55:40 Haber Zamanı

En iyi Catering ve Yemek Firmalarından Biri: Net Kurumsal Catering

 

Toplu yemek servisi, büyük miktarlarda yiyecek üretmek ve dağıtmak anlamına gelir. Bu işlem, yemek birim maliyetlerini en aza indirir ve verimi artırır. Ortak öğünlerde tüketilen gıda miktarı arttıkça kalitenin düşmesi gerekir. Miktar ne kadar yüksek olursa, hata olasılığı o kadar yüksek olur. Bu nedenle seri üretimde bir üst sınır yoktur ancak belli bir miktar üretildikten sonra verim düşer. Yani, pişirme türünü ve ustanın becerisini dikkate alarak büyük bir yemek için en uygun sayıyı bulabilirsiniz.

Toplu Yemekte İdeal Yemek Sayısı

Editörlerimiz, bir grup yemeği için ideal insan sayısını 700-1000 kişi arasında tahmin ediyor. Bundan daha fazlasını üreten toplu yemek firmalarının yemeklerinin lezzetli olmadığı söylenebilir. Optimal öğün sayısı, kabul edilebilir gıda kalitesi ve maksimum kâr ile en düşük birim fiyatı veren sayıdır. Bu sayı bazı ustaların becerisine göre değişebilir. Alternatif olarak, bu müşteri beklentilerine göre değişebilir. Bu seri üretilen gıdanın kalitesi, restoran gıdaları ile ticari gıda arasındaki farkı belirler. Böylece dev bir kazan, 10.000 kişiye kolayca yiyecek üretebilir. Ancak bu yemekler ticari amaçlı olduğu için tat, lezzet ve görünümlerine dikkat etmek önemlidir. Üretim çok fazla olduğu için hazır yemeklerin kullanımı da normalden çok daha fazladır.

Net Kurumsal Toplu Yemek Üretimi

Yukarıdaki kriterler ışığında ideal gıda üretim mekanizmasını çok iyi belirlemiş olan firmamız, endüstriyel gıda üretimi yerine butik mutfaklarda ve küçük kazanlarda gıda üretimini benimsemeye karar vererek ev yemeklerinin lezzetini yaratmıştır. Yani bir kazanın 10.000 kişiye yemek yapması yerine, 1.000 kişiye yemek üreten 10 farklı kazanımız var. Bu, her yemeğin kalitesinin yeterli seviyede olmasını sağlar. Aslında yemek seçeneklerinin müşteri tarafından seçilebilmesi, müşterilerin kendi aylık  yemek menülerini  belirlemelerine olanak tanır.

Seçmeli Yemek

Genellikle çok miktarda yemekten bahsettiğimizde Tabldottarzı yemek servisi devreye girer. Aslında bu tamamen normal bir durumdur, çünkü toplu yemek, verimlilik ve ucuzluk demektir. Net Kurumsal Catering olarak, yemekleri birden fazla kazanda üreterek ve misafirlerimize bu yemeklerden seçim yapma imkanı vererek catering standartlarını bir üst seviyeye taşıyoruz. Yani 2000 çeşit yemek yerine artık 2 farklı kazanda 1000 porsiyon üretiyoruz. Bu noktada müşteri istediği yemeği seçebilir. Aylık menüler oluşturmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Toplu yemek seçeneği sistemini tanıtan ilk yemek firması olan Net Kurumsal Catering, catering alanında yenilikler yapmaya devam edecek.

Mutfak Anlayışımız

İstanbul'un birçok semtindeki mutfaklarımız sizlere 15 dakika kadar uzaklıkta olacak şekilde planlanmıştır. Bu, bir kaza durumunda anında müdahale etme fırsatı yaratır. Yemek sayısının değiştirilmesi veya catering için fazla mesai gibi özel durumlar hemen halledilebilir. Zor trafik koşullarının etkisi minimumdur. Özellikle arabada uzun süre kaldıktan sonra lezzetini kaybeden yiyeceklerin aksine, yemeklerimiz taze, sıcak ve sanki yerinde yapılmış gibi lezzetlidir.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek