Reklamlar
Politika 2016-06-08 21:18:56 Karakaya

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bir televizyon kanalında söylediği sözlere sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na bir televizyon kanalında söylediği ‘Biz yeri geliyor hastanelerdeki PKK'lıları ziyaret ettik, yeri geldi DHKP-C’lileri ziyaret ettik’ sözlerinden dolayı sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Şu ifadeye bak ya! Ne kadar da rahatlıkla bunu söylüyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu ülkede ana muhalefetin başı olacaksın, bölücü terör örgütü mensuplarını ziyaret edeceksin. Neymiş? Hastaymış, yaralıymış. Ben milletimin idaresine bunları havale ediyorum."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlarla iftar programında bir araya geldi.

"ARADA BAZI KANI BOZUKLAR ÇIKIYOR"

"Şehitlik, bizim inancımızda şereflerin en büyüğü, mertebelerin en yücesidir. Bu milletin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan her vatan evladı gerektiğinde hiç gözünü kırpmadan ölümün üzerine gidebilecek cesarete sahiptir." diyen Erdoğan, "Arada bazı kanı bozuklar çıkmıyor mu? Çıkıyor elbette. Milletimiz, onlara da hak ettiği dersi veriyor. Bunun adı kimi zaman devletine ve milletine kurşun sıkan terörist oluyor, kimi zaman onlara destek bildirisi yayınlayan sözde aydın, akademisyen oluyor, kimi zaman arabasında teröriste silah taşıyan, evini teröriste tahsis eden milletvekili oluyor. Bunun adı kimi zaman da kendi ülkesini soykırımla itham eden Almanya’da milletvekili oluyor. Ben, tabi ‘kanı bozuk’ derken, biyolojik bir kanı bozukluktan, hele ırkçılıktan asla söz etmiyorum. Bizim kültürümüzde ‘kanı bozuk’ ifadesi, karakterle ilgili bir göndermedir. Anlamı da; kendi milletine, kendi toplumuna karşı kötülük yapan, yanlış işlerle uğraşmakta ısrar edendir. Bu ülkeye silah çeken teröristin biyolojik olarak hangi milletten olduğunun ne önemi var. Bizim gözümüzde o; kanı bozuktur." ifadelerini kullandı.

"MİLLETİME HAVALE EDİYORUM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir televizyon kanalında söylediği ‘Biz yeri geliyor hastanelerdeki PKK'lıları ziyaret ettik, yeri geldi DHKP-C’lileri ziyaret ettik’ sözleri dolayısıyla tepki gösteren Erdoğan, “Şu ifadeye bak ya! Ne kadar da rahatlıkla bunu söylüyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu ülkede ana muhalefetin başı olacaksın, bölücü terör örgütü mensuplarını ziyaret edeceksin. Neymiş? Hastaymış, yaralıymış. Ben milletimin idaresine bunları havale ediyorum. Benim Mehmedimi şehit edenleri, benim polisimi şehit edenleri, benim köy korucumu şehit edenleri kalkıp da onlarla hastanede ziyaret ederek hasbıhal etmek kusura bakmasınlar bu milletin değerleriyle bir defa uyuşmaz." şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek