Reklamlar

Genç Dudaklara Dudak Dolgusu ile Sahip Olun

Genç Dudaklara Dudak Dolgusu ile Sahip Olun

 

Dudak estetiği kadınlar için önemli bir konudur. İlerleyen yaş ile birlikte dudaklar dolgunluklarını ve diriliklerini kaybeder. Bunun için en iyi çözüm dudak dolgusu yaptırmaktır. Dudak dolgusu hakkında daha fazla bilgi ve uzman doktorumuz Dr. Mustafa Karataş’tan randevu almak için www.drmustafakaratas.com  sitemize göz atabilirsiniz. 

Dudaklarda Yaşlanma Belirtileri

Dudakların incelmeye başlaması, ağız köşelerinde sarkmaların oluşması, ağız köşesinden aşağıya doğru inen çizgilerin ortaya çıkması, dudakların üstünde veya altında çizgilerin ortaya çıkması belirtileri dudaklarda yaşlanma belirtileri olarak bilinir. Bu belirtiler sizde de varsa dudak dolgusu yaptırarak dudaklarınızı dolgunlaştırabilir ve dirilik kazandırarak gençleştirebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu yaptırmaya karar verince uzman doktorumuzdan öncelikle bu konu hakkında bilgi alırız. Doktor ve hasta yaptığı ayrıntılı görüşme sonrasında, hastaya nasıl bir dudağın yapılacağına karar verilmiş olur. Dudak şeklini değerlendiren doktor, hastasıyla birlikte dudağa ne kadar dolgu verileceğine karar verir. Dudaklara işlem yapılmadan önce, dudak dolgusu yaptıracak bireyin acıyı hissetmemesi için dudağa anestezik krem sürülüp 15-20 dk. kadar bekledikten sonra  enjeksiyon işlemine geçiş yapılır. İnce uçlu enjeksiyon iğneleri dudağa enjekte edilir ve dudağa istenilen hacim verilir. Dolgu maddesindeki içerik oldukça doğal ve güvenilirdir. İşlem sonrası dudaklarınız daha genç, daha dolgun ve daha doğal bir görünüme sahip olacak.

Dudak Dolgusu Yaptıracaklar Neye Dikkat Etmelidirler?

Eğer ağız etrafında uçuk enfeksiyonu varsa, hamilelik  veya emzirme dönemindeyseniz dudak dolgusu yaptırmayı ertelemeniz gerekecek. Daha iyi bir hizmet için ne istediğinizi nasıl bir dudak hayal ettiğinizi doktorunuza ayrıntılı olarak anlatmanız gerekir. Daha önceden doktorun hastasına yaptığı dudak dolgusu işlemlerine bakarak nasıl bir dudak istediğinize karar verin. Böylece doktorunuz istediğiniz dudak şeklini size en iyi şekilde yapacaktır. Uygulama yaptıktan sonraki 24 saat içinde makyaj yapmamak gerekir. Bu 24 saat içinde dudağa ruj sürmemek gerekiyor. Makyaj ve rujunuzu sürmek için 24 saatin geçmesini beklemelisiniz. Dolgu sonrasında 2-3 gün içinde aşırı soğuk veya aşırı sıcak bir maddeyle temas etmemeniz gerekir. Dudak dolgusu için kullanılan maddeler ve cihazlar hakkında işlem öncesi doktorunuzdan ayrıntılı bir şekilde bilgi almalısınız. Böylece kafanızdaki soru işaretleri kalkar ve rahat bir şekilde işleminizi yaptırırsınız.Dudak dolgusu işleminde kullanılacak cihazların sağlık onaylı olup olmadığını kontrol edip, doktorunuza sorun. Dudak dolgusu tıbbi bir işlemdir ve riskleri vardır. Eğer uzman bir doktora dudak dolgusu işlemini yaptırırsanız çıkacak riskler karşısında ne yapacağını bilen bilinçli ve tecrübeli doktorlar sayesinde, daha güvenilir ve huzurlu bir şekilde dudak dolgusu işlemini yaptırırsınız. Uzman bir doktor çıkacak bir yan etkide ve risk durumunda ne yapacağını, nasıl müdahale edeceğini çok iyi bildiğinden, rahatça işlemi yaptırırsınız.


 

Dudak Dolgusunda Çıkabilecek Riskler Nelerdir?

Estetik operasyonlarda seçeceğiniz bir uzman doktora gitmeniz daha iyidir. Sürekli doktor değiştirmek dudak dolgusunun kötü bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Sürekli doktor değişikliği yapmazsanız, dolgu miktarını artırıp dudak şekline zarar vermezseniz, bilinmeyen tecrübesi olmayan birine gitmezseniz çıkacak riskleri ortadan kaldırırsınız. Dudak kasının içine dolgu yaptırmak yanlıştır ve kötü bir dudak görüntüsüne neden olur. Dudak dolgusu yaptırmak kolay gibi görünebilir ancak uzmanlık isteyen bir iştir. Dolgunun nereye yapılacağı, hangi kremin nereye sürüleceği, iğnenin nereye uygulanacağı, ne kadar süre bekleneceği, dolgu miktarının ne kadar olacağı,işlem sonrasında nelere dikkat edilmesi  gibi işlemler bilgi ve uzmanlık isteyen işlerdir. Bu sebeplerden dolayı, dudak dolgusu yaptıracak kişilerin, uzman bir doktora gitmesini öneririz.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek