Reklamlar
Gündem 2021-10-12 12:43:11 Tufan

Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Göz kapağı estetiği daha estetik ve çekici bir bakış yaratmak için uygulanır. Cerrahi bir operasyondur.

 

Göz kapağı estetiği daha estetik ve çekici bir bakış yaratmak için uygulanır. Cerrahi bir operasyondur. Göz kapağı estetiği her iki göz kapağına da uygulanabilen etkili bir yöntemdir. Göz kapağınızla ilgili şikayetleriniz var ise ve daha estetik bir göz kapağı görünümüne kavuşmak istiyorsanız göz kapağı estetiği tam size göre!

Göz kapağı estetiği nedir?

Göz kapağı estetiği blefaroplasti olarak da bilinir. Yaş artışına ve yerçekimine bağlı olarak kaşlarımızda ve göz kapaklarımızda sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir. Buna ek olarak göz kapaklarımızın altında torbalanmalar da oluşmaya başlar. Bu durum hem estetik olarak hoş görünmemekte, hem de gitgide kişinin görme yapısında soruna yol açmaktadır. Göz kapağı estetiği işte bu noktada devreye girer. Göz kapağı estetiği ile fazla deri alınarak buradaki fazlalık yağ dokusu da vücuttan atılır. Göz kapağı estetiği cerrahi bir uygulamadır. Ameliyat sonrası kişi daha estetik göz kapaklarına sahip olur, hem de görme yapısında ilerleme fark edilir. Göz kapağı estetiği sonrasında göz kapağında iz kalır. Ancak bu iz göz kapağı çizgisine denk geldiğinden çok belli olmamaktadır. Göz kapağı estetiği neredeyse en az iz bırakan cerrahi tekniklerden biridir.

Göz çevresinin yaşlanmasını etkileyen bulgular nelerdir?

Göz kapaklarımız zaman geçtikçe en çok sarkan ve gevşeyen derimizin bulunduğu alandır. Bu nedenle göz kapaklarında meydana gelen bu deformasyonlar oldukça dikkat çeker ve kişiyi rahatsız etmektedir. Yaş arttıkça ve yerçekimine bağlı olarak alın bölgemiz de sarkmaya ve aşağıda doğru kaymaya başlar. Bu durum göz kapaklarının görünümünde de kaçınılmaz olarak değişikliğe yol açmaktadır. Alt göz kapaklarında bulunan ve yağ torbalarını ondan ayıran zar da yaş geçtikçe gevşemeye başlar. Böylece bu zarların bulunduğu bölge şişerek torbalanmaları meydana getirir. Zaman geçtikçe göz çevremizdeki ince deri üzerinde kaz ayakları denilen kırışıklıklar meydana gelir. Yanaklarımız da gittikçe aşağıda doğru sarkmaya ve gevşemeye başlar.

Göz kapağı estetiği hangi sorunları tedavi eder?

Göz kapaklarında yaşlanmaya ve yerçekimine bağlı olarak meydana gelen sarkmaları, fazla deriyi ve gevşekliği toparlayan bir yöntemdir göz kapağı estetiği. Aynı zamanda göz kapaklarında oluşan şişlikleri ve yağ birikintilerini de yok eden bir tedavidir. Göz kapağı düşüklüğü sorununa da çaredir. Genel olarak göz kapağı düşüklüğü, cilt sarkmaları, gevşeklik ve fazla yağ birikintisi gibi problemlerin tedavisinde uygulanır.

Göz kapağı estetiği için uygun adaylar kimlerdir?

  • Göz kapağı estetiği olmak için arkada yatan herhangi bir tıbbi rahatsızlığa sahip olmayan kişiler
  • Gözünde ileri derecede sorun olmayan kişiler

Göz kapağı estetiği nasıl uygulanır?

Göz kapağı estetiği uygulanmadan önce tedavi bölgesi lokal anestezik kremler yardımıyla uyuşturulur. Göz kapağı çizgisi boyunca kesi yapılır. Buradan fazla deri alınarak , çıkarılır. Ardından yağ pakeleri de vücuttan atılır. İşlem sonunda ise tedavi bölgesi dikişler yardımıyla kapatılır ve iyileşme sürecinin bitmesi beklenir.

 

Göz kapağı estetiği uygulamasında izler nasıl gizlenir?

Göz kapağı estetiği iz sorununun en az yaşandığı cerrahi tekniklerden biridir. Göz kapağı estetiği uygulamasında izler göz kapağının kıvrımında kalacak şekilde ayarlanır. Böylece işlem sonrasında izler görünmeyen bir yerde kalır.

Göz kapağı estetiği öncesinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Göz kapağı estetiği öncesinde dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunur. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Göz kapağı estetiği uygulaması esnasında kanama riskini önlemek amacıyla uygulamadan yaklaşık 2 hafta önce kişi eğer kullanıyor ise aspirin ve bazı hormon ilaçları gibi kan sulandırıcı etkisi olan ilaçların kullanımına son vermelidir.
  • Sigara tüketmek yaranın iyileşme sürecini yavaşlatır. Bu nedenle yine işlem öncesinden en az 2 hafta önce sigara tüketimine ara verilmelidir. Ayrıca işlem sonrasında da bir süre sigara kullanılmaması faydalı olacaktır
  • Kişide beklenmedik nedenlere sebep olabileceği göz önünde bulundurularak bitkisel takviye edici gıdalar da süreç boyunca tüketilmemelidir.

Göz kapağı estetiği sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Göz kapağı estetiği sonrasında iyileşme süreci çok sancılı geçmemektedir. Genel olarak hastaların çoğu iki haftada iyileşme sürecini bitirirler. Fakat tam olarak iyileşme görebilmek için birkaç ay beklemek gerekir. Göz kapağı estetiği cerrahi teknik gerektiren bir işlemdir. Her cerrahi operasyonun birtakım riskleri bulunur. Göz kapağı estetiği sonrası tedavi bölgesinde şişlik ve morarma meydana gelebilir. Ancak bunlar çoğu zaman geçicidir. Geçmeyen komplikasyonlar için mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Göz kapağı estetiği esnasında tedavi bölgesine soğuk kompres uygulanabilir. Ayrıca bazı durumlar söz konusu olduğunda işlem tamamlandıktan sonra göz çevresi gazlı bez yardımıyla sarılabilir.

İşlem sonrasında cerrahın tavsiyelerine mutlaka uymanız gerekir. İşlemden sonra verilecek merhem vs ürünler aksatılmadan kullanılmalıdır.

İşlem sonrası bazen göz kapağında tahriş meydana gelebilir. Aynı zamanda uzun bir süre aşırı güneş ışığına maruz kalmamak önemlidir.

Göz kapağı estetiği muhakkak alanında uzman tecrübeli bir plastik cerrah tarafından uygun hastane ortamında uygulanmalıdır.

Göz kapağı estetiği uygulaması fiyatları nedir?

Göz kapağı estetiği fiyatları uygulamayı yapacak cerraha, uygulamanın yapılacağı hastaneye ve uygulamada kullanılacak malzemeye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle bu işlem için net bir sayı vermek doğru değildir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek