Reklamlar

Hacamat Ve Sülük Tedavi

Kupa terapisi yani bilinen adıyla hacamat bedendeki çevre veya gıda kaynaklı meydana gelebilecek problemlere karşı önlem almak, bedende birikebilecek zarar verici toksinleri atmak ve bedeni derinlemesine temizlemek için plastik veya cam maddelerden üretilmiş kupalar yardımıyla yapılan bir terapidir.

 

 Hacamat Çeşitleri

 

 Kuru Hacamat: 

 

 Kişilerin vücudundan herhangi bir kan aldırmadan, çizik veya kesi atılmadan sadece kupalar sayesinde uygulanan bir terapi yöntemidir. Kuru hacamat, solunum yolları problemlerine, bağışıklık sistemindeki aksamalara ve sindirim sistemindeki gastroinstestinal hasarlara iyi gelmektedir.

 

 Yaş Hacamat: 

 

 En çok bilinen hacamat yöntemidir. Vücuttaki tedavi(akupunktur) noktaları belirlendikten sonra, cam veya plastik kupalar vakumlanır. Daha sonra bistüri, neşter veya jilet vasıtasıyla küçük kesiler atılarak, zararlı ve toksinli kan dışarı akıtılır.

 

 Hareketli Hacamat: 

 

 Cam veya plastik kupaların bedenin herhangi bir bölgesinde yavaş bir biçimde hareket ettirilmesiyle uygulanan bir terapidir.

 

 Moksibusyon Hacamat: 

 

 Yapılacak olan hacamat uygulamasında kupaların iç tarafına kurumuş, şifalı bitkiler konulur. Daha sonra bu bitkiler ateşle yakılır.

 

 Çocuklarda Hacamat

 

 Bilimsel araştırma ve bilgilere göre 2 yaşından büyük çocuklara hacamat tedavisi yapılabilir. Yapılan bilimsel araştırmalar çocuklarda hacamat uygulamasının daha çok fayda sağladığını göstermektedir. Ancak bebeklere uygulanan hacamat, faydanın yanında zarar verme ihtimalinden dolayı tavsiye edilmemektedir.

 

 Sülük Tedavisi

 

 Son yıllarda modern biliminde desteklemesi ile çoğalan bir biçimde kendine daha yaygın bir kullanım alanı bulmaya başlamıştır. Sülük; baş ve kuyruk bölümünde kan emen vantuzlara sahiptir ve ağırlığının 8 katına kadar kan emebilir. Sülük tedavi her kişiye göre değişmekle birlikte çoğunlukla 5-7 seans uygulanmaktadır. Bu canlının salgılarında kanın pıhtılaşmasını engelleyen, pıhtıyı eriten, tansiyonu dengeleyen enzimler bulunur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiren, kas gevşetici, ağrı kesici ve antibakteriyel etki gösteren enzimlere de sahiptir.


 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek