Reklamlar
Gündem 2017-01-11 15:12:26 Karakaya

Hacizli Kuru Yük Gemisi Karaya Oturdu

İzmir Aliağa ilçesinde Esi Winner isimli kuru yük gemisi 3 mil kadar sürüklendi karaya oturdu. Hacizli olan gemi çapıdan kurtulup fırtına nedenyile sürüklenerek 3 mil kadar sürüklenip karaya oturdu. Batma tehlikesi olmayan gemi römorkla bağlanıp çekilecek.

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde hacizli 'Esi Winner' adlı kuru yük gemisi, şiddetli rüzgarda çapasından kurtulup 3 mil kadar sürüklendikten sonra karaya oturdu.

ÇAPIDAN KURTULUP FIRTINA ETKİSİYLE SÜRÜKLENDİ

Aliağa'da hacizli olarak bulunan 5 gemiden 'Esi Winner', 2014'ten beri demirli bulunduğu Karadut Mevkii'nden şiddetli rüzgarın da etkisiyle sürüklenmeye başladı. Çapıdan kurtulan gemi, 3 mil sürüklendikten sonra Bozburun Mevkii'nde karaya oturdu. 105 metre uzunluğundaki 4 bin 489 grostonluk gemi, Çandarlı yönüne doğru sürüklendikten sonra Şakran Bozburun Mevkii'nde karaya oturdu.

BATMA TEHLİKESİ YOK RÖMORKLA ÇEKİLECEK

Aliağa Liman Başkanlığı yetkilileri, çevredeki balıkçıların haber vermesi üzerine geminin yanına gitti. Batma tehlikesi bulunmayan geminin, römorkla bağlanarak tekrar Karadut Mevkii'ne çekileceği belirtildi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek