Reklamlar
Gündem 2017-03-28 16:01:43 Karakaya

Hakkari Valiliği Önünde 100 Iraklı ve Suriyeli Kaçak

Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yapan 100 Suriyeli ve Iraklı kaçak Hakkari Valiliği önünde bekliyor. İşlemleri yapılan 100 kaçağın 2 gündür Derecik beldesinde bekledikleri ifade edildi. Yasal izin için Hakkari Valiliği önüne gelen 100 kaçak ceplerinde para kalmadığını izin verilirse Türkiye'nin başka illerine gitmek istediklerini söyledi.

Türkiye'ye yasadışı yollardan giriş yapan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu  Irak ve Suriyeli 100 kaçak,  Hakkari Valiliği önünde işlemlerinin tamamlanması için bekliyor.

VALİLİK ÖNÜNDE BEKLEYEN KAÇAKLARA ESNAF YEMEK İKRAMINDA BULUNDU

Irak'tan gelip  Şemdinli'nin  Derecik Beldesi'ne yasadışı yollarla geçen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 100 kaçak, bugün sabah saatlerinde  Hakkari'ye getirildi.  Hakkari Valiliği önünde bekleyen kaçaklara, esnaf kek ve meyve suyu ikram etti. 2 gündür  Derecik Beldesi'nde beklediklerini belirten kaçaklar, "Bizlere yasal izin verilmesi için Hakkari Valiliği önüne geldik. Cebimizde para kalmadı. Bizlere izin verilirse  Türkiye'nin başka illerine gitmek istiyoruz" dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek