Reklamlar

Hassas Ciltler İçin Geliştirilen Heliocare ile Güneş Korumasında Ayrıcalık Kazanın

12 yıllık yoğun süren Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi AR-GE çalışmaları sonrasında, uzman kişiler tarafından oluşturulan Heliocare, güneş korumasında günümüzün en iyi markaları arasında yer almaktadır.

Doğal özlü ürünlerde yer alan patentli “Fernblock Teknolojisi” koruma etkisinin standart güneş koruyuculara göre daha yoğun ve kapsamlı olmasını sağlar. Güneşe karşı doğal bir cilt direnci geliştiren ürünler, dermatoloji ve foto biyolojinin birleşimini içermektedir.  Bu yoğun ve özel içerikler, tabaka halinde cildi sarmakta ve gelen UVA- UVB ışınlarının etkilerini en aza indirmektedir.  Her cilt tipine uygun şekilde hazırlanan formüller, alerji eğilimi olan cilt yapılarında da derinlemesine bir koruma sağlayacaktır.

Heliocare bünyesinde çok sayıda ürün bulunmaktadır ve en popüler çeşitlerden biri olan Heliocare SPF 50 Güneş Kremi, beklentilerinizin üzerinde bir performans sergiler. İçerisinde bulunan eğrelti otu ve yeşil çay ekstreleri güçlü bir savunma oluşturmaktadır. Kolayca emilen yapısı ile foto yaşlanma, yani güneş kaynaklı kırışıklıkların önüne geçer. Aynı zamanda sağlıklı şekilde bronzlaşma imkanı da sağlayan ürün, kapsamlı şekilde etkisini göstermektedir. Yani sadece güneş koruyucu değil aynı zamanda yaşlanma karşıtı etki, akne önleme,  gibi ekstra faydalar da söz konusudur. Heliocare SPF 50 Güneş Kremi,  cansızlaşan derinin yeniden sağlıklı bir hal almasında etkilidir. Ayrıca esnekliğini kaybeden ciltlerde nemi kalıcı hale getirerek direncin daha da artmasını sağlar.

Güneş Işınları ve Cilde Zararları

Güneş ışınları cilt yapısına birçok farklı açılardan zarar verebilmektedir. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Kırışıklıklar, güneşten kaynaklanan bir diğer sorundur.  Bunun nedeni güneşin deri üzerinde bıraktığı hasardır.  Deri katmanlarındaki direnç sağlayan ve cildin esnek kalmasında katkısı olan elastin güneş nedeniyle zarar görebilmektedir.   Bunu güneşin altında kaldığınızda derinizin normalden daha kırışık görünmesi durumunda da fark edebilirsiniz. Bu yüzeysel kırışıklık soyulma ile geçebilir, ancak kalıcı hasarlar da olabilmektedir.

  • Deri yanıklarının oluşması, uzun süre güneş altında korumasız bekleme sonrasında görülen bir sorundur. Güneşten gelen ultraviyole ışınlar, deri üzerinde bulunan hücrelerin zarara uğramasına neden olur.  Bu deri yanığının farklı dereceleri olabilir.  Güneş ışınlarının şiddeti, deri yapısının hassasiyet durumu gibi kriterler belirleyici olacaktır.  Daha net şekilde açıklamak gerekirse kuru ciltlerde güneş ışınları etkisini daha fazla hissettirir. Cilt rengi bakımından da genellikle çok açık tenli kişilerde yanıklara daha fazla rastlanır.  Ciltte meydana gelen yanıklar genellikle hafif yanıklardır. Ancak su toplamalı şekilde oluşan yanıklarda enfeksiyon riski olduğunu unutmamak gerekir.

  • Lekelenme, pigment dağılımındaki dengesizlikler bir diğer güneş etkisidir. Güneşte koruyucu ürün kullanmadan beklediğinizde belirli bölgelerde kahverengi lekeler oluştuğunu görebilirsiniz.  Ayrıca damarlar da görülebilir ve daha kırmızı bir hal olur. Bazen de gri renkte lekelerin görülmesi mümkündür. Yaşlılık lekesi olarak da bilinen bu lekeler güneşin neden olduğu renk dengesizlikleridir.

  • Çillenme, özellikle çok sık denize giden, açık tenli ve güneş altında çok duran kişilerde yaygın görülen bir durumdur. Bu kahverengi, kabarık olmayan lekelerin sağlık bakımından bir zararı bulunmamaktadır. Bazıları kendiliğinden geçerken bazıları da kalcı olabilir.  Ancak bu noktada, aile geçmişinde deri kanseri olan kişilerin, çilli görüntü nedeniyle kontrole gitmesi gerektiğini de eklemek gerekmektedir. Bazen çilli görünüm kötü huylu deri kanseri belirtisi de olabilir.

  • Melanom, en öldürücü deri kanseri olarak bilinmektedir ve güneş ışınlarının bu kanseri tetiklediği bilinmektedir. Koyu renkli bir ben oluşumu ve bunun giderek genişlemesi şeklinde kendini gösterir.

  • Çiftçi dudağı, güneş ışığına aşırı şekilde maruz kalan kişilerde, dudaklarda kuruma, çatlama, kabuklanma ile kendini belli eden durumlar görülebilir. Bu belirtilerin deri kanserine çevrilebileceğini bilerek hareket etmek gerekir. Belirtiler solar keratoz hastalığına da benzeyebilir.

  • Solar keratoz, genellikle baş, boyun ve el bölgelerinde görülen, kızarık halde ya da kahverengi tonda kabuklu görüntüye sahip lekelerle kendini belli eder. Bu pullu görünümlü deri lezyonları için erken müdahale olması gerekir.

Heliocare Ürünleri Nereden Alınır?

Narecza.com adresi üzerinden Heliocare ürün çeşitlerini satın alabilirsiniz.  Belirli aralıklarla güncellenen platformda kampanyalı ürün seçenekleri bulunmaktadır. SPF derecesinin artması ürünlerin dayanıklılık süresi ile ilgilidir. Yani yüksek SPF olanlarla düşük SPF olanlar aynı koruma etkisi sağlar, sadece farklı sürelerde etkilidir. Satın almak için: https://www.narecza.com/heliocare

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek