Reklamlar
Teknoloji 2020-02-05 19:12:25 Karakaya

Hasta Yatağı Fiyatı

Hastanın rahat bir şekilde kalmasını sağlamak için teknolojiler, geniş işlevselliğe sahip olmayan geleneksel hastane yataklarının ötesine geçmiştir.

Modern modeller, yatağın rahatlığını ve tıbbi personel tarafından etkili bakımını sağlamak için tasarlanmıştır. Yatağın yüzeyinin yapısını ayarlamanıza izin veren fonksiyonel yataklar evde bakım için de ideal seçimlerdendir. 

Hasta Yatağı Çeşitleri

Tıbbi hasta yatakları, çelik, ahşap, plastik veya bazı malzemelerin kombinasyonu içeren metal çerçeve temeliyle hazırlanır. Hasta yatağı fiyatı yatan yüzeydeki ayarlamaların fonksiyonuna bağlı olarak değişir. Yatan yüzey ayrı ayrı ayarlanabilir 2, 3, 4 veya daha fazla bölüme ayrılarak yatağa işlevsellik eklemiştir.

Ayarlama yöntemine bağlı olarak, modeller şu şekilde ayırt edilir:

Mekanik; Her bir yapının konumu değiştirilebilir. Bunu yapmak için döner kollara bağlı olan manuel çalışan dişliler kullanılır. Hasta yatağı fiyatı makul maliyet ve yüksek güvenilirlik için tercih edilir.

Motorlu; Kontrol, bölümlerin konumunu değiştirilir. Bu değişiklik elektrik motorlarına uygun sinyalleri sağlayan uzaktan kumandadan gerçekleştirilir. Biraz daha pahalıdır ve elektrikle çalışan tasarımlardır.

Çok düşük hareket kabiliyetine sahip şiddetli hastalar için, manuel olarak veya otomatik bir sistem tarafından yataktaki bölgelerin ayarlanması gerekir.  Bu yataklar sıhhi cihazlı olmalıdır. Bu sayede hiç hareket edemeyecek biri de yatakta konforla uzanır. Ameliyat sonrası hastaların evde konforu sağlanır.  

Özellikler Ve Kapsam

Özel segmente ait olan tıbbi yataklar, motorlu sistemle donatıldığından hasta yatağı fiyatı seçilen tiplere göre değişir. Engelli ve ağır hasta insanlar için uygun kurumlarda veya evde bakımda kullanıma hazırdırlar.

Hareketsiz hastalar için önemli olan husus, yatak bölümlerinin sayısına ve boyutuna göre seçilen anti-dekübit yatağının varlığıdır. Bu araç her türlü tıkanıklığı önleyecek ve hasta yatağı tedavi veya postoperatif rehabilitasyon sırasında maksimum konfor sağlayacaktır.

 

Bu tasarımlar ayrıca kas-iskelet sistemi sorunları olan yaşlı insanlar için de önerilir. Vücudun uyku sırasında doğru pozisyonu, eklemleri ve sorunlu alanları rahatlatır, bu da kullanıcı aktivitesini önemli ölçüde artırır ve hızlı iyileşmeyi sağlar. 

Hasta yatakları tamamen vücudun anatomik yapısına uygun olarak hazırlanmıştır. Doğru seçimi yapmak için https://hastayataklari.com/ ‘a göz atınız. 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek