Reklamlar
Hayat 2020-07-09 04:42:01 Karakaya

Hayat Sigortası Hakkında Merak Edilenler

 

Hayat, iyi ve kötü sürprizlerle dolu... Beklenmedik olaylara karşı tedbir almak ve geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız hayat sigortası ürünlerinden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. “Hayat sigortası nedir?” sorusuna yanıt mı arıyorsunuz? Hem sigortalının hem de yakınlarının geleceğini garanti almaya yönelik bir güvence sunan hayat sigortasına dair merak ettikleriniz burada…

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat sigortası, dilerseniz yaşam boyunca karşılaşabileceğiniz risklere ve bu riskler sonucu yaşayacağınız finansal kayıplara karşı güvence sağlıyor dilerseniz de geleceğe yönelik birikim yapmanıza yardımcı oluyor. Söz konusu riskler arasında işsizlik, sakatlık, yaşam kaybı gibi beklenmedik olaylar ilk sıralarda geliyor. Poliçenin süresi, kapsamı ve prim tutarı, sigortalının ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre değişiyor. Poliçeniz kapsamında yer alan teminatlar çerçevesinde belirlenen risklerin gerçekleşmesi durumunda poliçenizde belirlenen teminat tutarı; size, kanuni varislerinize ya da önceden belirlediğiniz lehtara/lehtarlara ödeniyor. Siz de kendinize ve sevdiklerinize daha güvenli bir gelecek sağlamak istiyorsanız hayat sigortası ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz. 

Kimler Hayat Sigortası Yaptırabilir?

Geleceğini teminat altında almak isteyen herkes hayat sigortası yaptırabilse de  satın alınabilecek hayat sigortası türü bazı şartlara göre farklılık gösterebiliyor. Bazı ürünlerde sağlıklı olma şartı, cinsiyet ya da yaş sınırı aranabilir. Hayat sigortası yaş sınırı, ürüne göre 18-70 arasında olabilir. Yaşam şartlarınıza ve ihtiyaçlarınıza göre farklı teminatlar sunan hayat sigortaları, bireysel ya da grup olarak yaptırılıyor. Grup hayat sigortası seçenekleri, çalışanlarını ve dolayısıyla ailelerini güvence altına almak isteyenlerin tercihi olarak öne çıkıyor. Siz de çocuklarınızın eğitim hayatını garanti altına almak, ailenize daha güvenli bir gelecek sunmak için farklı hayat sigortası ürünlerini inceleyebilirsiniz. 

Hayat Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası ile birikim yapabilir ya da beklenmedik durumlara karşı kendinizin ve sevdiklerinizin yaşam standartlarını güvence altına alabilirsiniz. Amacınız sadece birikim yapmaksa birikim unsuru içeren ürünleri, olası risklere karşı daha güvenli bir yaşam kurmaksa farklı teminatlar sunan sigortaları seçebilirsiniz. 

Hayat sigortalarının avantajlarından bir diğeri ise vergi avantajı. Birikimli hayat sigortası poliçesine sahipseniz ödediğiniz prim tutarının yarısını mevzuatta belirlenen limitler dahilinde vergi indirimine konu edebilirsiniz. Vefat, kaza, hastalık, maluliyet, işsizlik gibi teminatlar içeren hayat sigortalarında ise primin tamamını, beyan edilen yıllık gelirin/ücretin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık toplam tutarını geçmemek koşuluyla gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz.

Siz de ihtiyaçlarınıza ve beklentinize en uygun hayat sigortası ürününü seçerek daha parlak bir gelecek için ilk adımı atabilirsiniz. 


 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek