Reklamlar
Hayat 2021-09-28 19:13:49 Karakaya

Hazz Çikolataları Lezzet Şölenine Hazır mısınız?

 

Çikolata hemen herkes için günlük hayat içerisinde tüketilmesi en çok istenen ve en çok sevilen gıda maddelerinden biridir. Lezzeti ile damaklarda eşsiz bir tat bırakan çikolatanın vücut üzerinde de birçok olumlu etkisi vardır. Çikolata mutluluk hormonu salgılanmasına rol oynadığından dolayı tüketimiyle insanları en çok mutlu eden gıdalardan biridir.  Çikolata kana karıştıktan sonra sakinleştirici bir etki yaratır. Günlük olarak belirli bir miktar çikolata tüketilmesi vücuttaki şeker oranının dengelenmesinde etkili bir faktördür. Sektörünün öncü isimlerinden Hazz, hazz.com.tr adresinde yer alan birçok farklı kategorisindeki ürünlerle sizlere çikolatanın en güzel hallerini keşfetme imkanı sunmaktadır.

 

Genç yaşlı birçok kişinin hayır diyemediği çikolatanın hammaddesi ebegümecigiller familyasından kakaodur. Yağmurlu ılık iklim ülkelerinde yetişen kakaonun acı bir tadı vardır. Tohumları mayalandıktan sonra kurutulmasıyla kakaonun acı tadı gider. Kuruyan tohumlar kavrularak un haline getirilir ve yağları çıkartılır. Bu aşamadan sonra yapılan öğütme işlemi ile kakao tozu elde edilir. Elde edilen kakao tozu uygun miktarlarda şeker ve süt ile birleştirilerek çikolata üretilir.

Çikolata Farklı Çeşitleri İle Herkese Hitap Ediyor

 

İnsan vücuduna fiziksel olarak da ruhsal olarak da sayısız faydası olan çikolata; bitter çikolata, sütlü çikolata ve beyaz çikolata olarak üretilir. Bitter çikolata ve sütlü çikolata en çok bilinen ve tüketilen çikolata çeşitleridir. Sütlü çikolataya oranla daha acı bir tada sahip olan bitter çikolatanın içerisinde %50-70 oranında kakao vardır. Ve bitter çikolataya acı tadı veren içerisinde bulunan yüksek oranda kakaodur. Kaliteli bir bitter çikolata tüketildiğinde içinde bulunan şeker miktarının kakao tadını bastırmadığı görülmelidir. Eğer şeker oranı ve tadı baskınsa bu durumda satın alınan bittere çikolatanın düşük kaliteli olduğu anlaşılabilmektedir.

 

Sütlü çikolata genellikle bitter çikolatanın daha acımsı tadını sevmeyen kişiler tarafından tercih edilir. Genellikle üretiminde %25 oranına kadar kakao kullanılan sütlü çikolatalar daha tatlı ve sütlü bir lezzete sahiptir. Beyaz çikolata, sütlü çikolatanın ve bitter çikolatanın ardından en çok tüketilen çikolata çeşididir. Beyaz çikolatanın beyazımsı rengi içerisinde kullanılan kakao yağından gelir. Diğer çikolatalara göre çok daha sütlü ve yağlı bir kıvama sahiptir. 

Kaliteli Çikolata Nasıl Seçilir?

 

Çikolata satın alınırken mutlaka kaliteli bir ürün seçilmesi gerekir. Çikolatanın lezzetini ve kalitesini belirleyen etkenler arasında ilk sıralarda üretiminde kullanılan kakaonun oranı, şekerin oranı, yağlar ve diğer katkı maddeleri yer alır.

 

Çikolata üretiminde ne kadar kakao kullanıldığı, elde edilen çikolatanın kalitesi üzerinde doğrudan etkilidir. Çikolata içerisindeki kakao oranı ne kadar yüksekse çikolatanın da o kadar kaliteli olacağı unutulmamalıdır. Çikolata içerisinde bulunabilecek ideal yağ oranı %5’i geçmemeli ve kaliteli bir çikolatada mümkün olduğunca az miktarda bitkisel yağ olmalıdır. Kaliteli çikolatanın yapısı düz ve pürüzsüz olmalıdır. Kırılırken kendine has bir çıtırtı çıkarmalı ve kesinlikle kırıldığında kırıntı oluşturmamalıdır. Çikolatanın muhafazası da son derece önemli bir konudur. Çikolatanın tazeliğinin korunabilmesi için kuru ve nemsiz ortamlarda, 18 ile 22 derece aralığındaki sıcaklıklarda muhafaza edilmesine özen gösterilmelidir.

Makaron Lezzetiyle de Görünümüyle de Aklınızı Alacak

 

Makaron her ne kadar İtalyan kökenli olsa da geliştirilmesi ve dünyaya yayılması Fransız mutfağından olduğu için Fransız mutfağının en özel lezzetlerinden biri olarak kabul edilir. Makaron son derece özel malzemeler kullanılarak ustalıkla yapılması gereken bir lezzettir. İki dış kabuğun arasında yer alan aromalı iç kremaları sayesinde nemli bir dokudadır. Hazz tarafından özenle üretilen ve Makaron kategorisinde satışa sunulan bu sıra dışı lezzetlerin; vanilyalı, frambuazlı, Antep fıstıklı, çikolatalı, çilekli, Hindistan cevizli, karamelli, limonu, kan portakallı gibi farklı çeşitleri vardır. Hazz diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi makaronların üretiminde de en kaliteli ve taze malzemeleri kullanmaktadır. Aynı zamanda makaron üretime hijyen kurallarına uygun olarak alanının önde gelen şefleri tarafından yapılmaktadır. 

 

Hazz çikolata ve makaron başta olmak üzere hem kendinizi ve sevdiklerinizi şımartmak hem de lezzet şöleni yaşatacak hediyeler almakiçin tercih edebileceğiniz birçok özel lezzeti sizlere sunar. hazz.com.tr adresinde çikolata, makaron, hediye setleri, gelato & sorbe, Mochi gibi kategorilerde farklı damak zevklerine hitap etmek üzere özel olarak hazırlanmış ürünler yer alır. Hazz ürünleri lezzetlerinin yanı sıra dikkat çekici görsellikleri ile de ön plandadırlar. Siz de Hazz’ın alanında uzman ve profesyonel ekibinin büyük bir titizlikle ve sevgiyle ürettiği lezzetlerle hayatınızı tatlandırmak için 7 gün 24 saat markanın online satış platformunu ziyaret edebilirsiniz. Farklı kategorilerdeki Hazz ürünlerini inceleyerek hem sizi hem sevdiklerinizi mutlu edecek ürünü yada ürünleri tek bir tıkla alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Ardından Hazz’ın güvenilir ödeme sistemlerini kullanarak ödemenizi gerçekleştirebilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. 250 TL ve üzeri siparişlerinizde Hazz’ın ücretsiz kargo fırsatından yararlanabilirsiniz. Siparişlerinizin hijyen kurallarına uygun bir şekilde paketlenmesinin verdiği rahatlık ile en kısa sürede satın aldığını ürünleri tüketmeye, sevdiklerinizle keyifli lezzet molaları vermeye başlayabilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek