Reklamlar
Gündem 2021-03-29 10:43:10 Tufan

Hemoroid Belirtileri Nelerdir?

Hemoroid belirtileri nelerdir ya da hemoroid nasıl tedavi edilir şeklinde çok fazla soru işareti bulunuyor. Bu rahatsızlık bireylerde çok sık görülen bir durumdur.

 

Hemoroid belirtileri nelerdir ya da hemoroid nasıl tedavi edilir şeklinde çok fazla soru işareti bulunuyor. Bu rahatsızlık bireylerde çok sık görülen bir durumdur. Ancak belirtilerinin neler olduğunu bilmeyen hastalar için durum oldukça sancılı geçebilir.

Bu nedenle hemoroid tedavi sürecine başlamak için öncelikle hastaların hemoroid belirtilerinden hangilerini gördüklerini bilmeleri önemlidir. Bu sayede doktorlar çok daha iyi bir şekilde tedavi uygulayabilirler. Aşağıda maddeler halinde hemoroid rahatsızlığında en çok görülen belirtiler sıralandı.

  • Kontrol dışında dışkılama
  • Makat bölgesinde tahriş ve kaşıntı hissiyatı
  • Anüste yumru oluşumu ve şişkinlik
  • Makat bölgesinde şiddetli ağrı, batma ve yanma hissi
  • Ağrılı ya da ağrısız kan akıntısı

Yukarıda sıralanan tüm belirtiler hemoroid rahatsızlığının bir göstergesidir. Bu rahatsızlığa sahip olan hastaların belirtiler bulunuyorsa en kısa sürede bir doktora görünmesi gerekir. Bunun için en etkin yöntemi bulan ise Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt’tur. Hastalar MDK yöntemi sayesinde kısa sürede sağlıklarına kavuşabilirler.

15 Dakikada Hemoroid Tedavisi

MDK yöntemi olarak da adlandırılan işlem ile artık hemoroid hastaları 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde rahatsızlıklarından kurtulabiliyorlar. Patentinin Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt’a ait olan bu yöntem sayesinde artık hemoroid ameliyatsız bir şekilde de tedavi edilebiliyor.

Herkesin hayatında yaşama ihtimalinin yüksek olduğu hemoroid rahatsızlığı halk dilinde mayasıl ya da basur olarak da nitelendiriliyor. Anüsün iç kısmında ya da etrafında bulunan damaların şişmesi ya da tahriş olması ile birlikte görülen bu rahatsızlık şiddetli ağrılara sebep olabiliyor.

Aynı zamanda alt rektumun şişmesi durumunda da hemoroid görülmektedir. Hastalığın oluşum sürecinin ardından kısa sürede tedavi edilmesi gerekir.

Ameliyat Olmadan Hemoroid Tedavisi Mümkün

Ameliyatsız hemoroid tedavisi, bu rahatsızlığı taşıyan pek çok hasta için merak edilen bir konudur. Genellikle ameliyat ile bir çözüm oluşturulsa da hastaların kısa sürede ayağa kalkmaları için bu durum oldukça zorlu bir süreci içerir.

Ancak MDK yöntemiyle birlikte hastalar ameliyat olmadan da iyileşebiliyorlar. Tedavi süreci için öncelikle doktor muayenesi yapılmalıdır. Hemoroidin ilerleme süreci ve aşamasına göre uygun olan teknik doktor tarafından belirlenir. Daha sonrasında ise tedavi işlemlerine başlanır.

Op. Dr. Mehmet Durmuş Kurt’un patentini aldığı ve oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği MDK yöntemi ile hastalar bir saat içerisinde eski sağlıklarına geri dönebiliyorlar. Üstelik bu tedavi yönteminde rahatsızlığın seviyesine göre lokal anestezi yapılıyor.

Sonrasında ise lazer ya da radyofrekans ile birlikte hasta tedavi edilerek eski sağlığına kavuşuyor. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte tıp alanında oldukça gelişmiş cihazlar kullanılıyor. Böylece hemoroid rahatsızlığı da gelişmiş tıbbi cihazlar ile sorunsuz bir şekilde tedavi edilmiş oluyor. Özellikle tedavi öncesinde hastaların doktorlarından sağlık ve fiziksel geçmişleri konusunda net olmaları tedavi için oldukça önemlidir.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek