Reklamlar
Gündem 2017-06-23 16:52:36 Karakaya

İçtiğiniz Meyve Suyu Gerçek Mi

Yaz mevsimi ile birlikte bir çok kişi serinlemek için meyve sularına yöneliyor. Yaz meyvelerinden oluşan meyve sularını çokca tüketen kişiler içtiklerinin gerçek meyve suyumu yoksa farklı bir şekilde yapılan içecek mi olduğunu blmeden tüketiyor.

 

Aldığınız ürünün meyve suyunun gerçek meyvelerden mi yoksa tatlandırıcı ve boya malzemelerinden mi yapıldığını öğrenmek çok basit. Bir çok marka meyvelerden elde ettiğini  söylediği meyve suları gerçek mi yoksa sahtemi yapılacak küçük bir uygulama ile anlaşılyor.

Litrelik kutular içinde satılan meyve suları organik mi yoksa değilmi anlamak için yapılacak küçük bir işlem ile içtiğimiz meyve suların  nasıl yapıldığını anlayabiliriz. Genel olarak sabah kalktığımızda bir bardak taze sıkılmış portakal suyu bizlere iyi gelirken yaz mevsimiyle birlikte tüketilen meyve suları organik mi yoksa değilmi kısa bir işlem ile anlayabiliriz.

Aldığımız litrelik meyve suyunu çalkaladıktan sonra bir bardak içine doldururuz. Bir bardak meyve suyumuzun içinde havlu kağıt koyarak kaşık vasıtasıyla karıştırırırz. Karıştırdığımız havlu kağıt belli bir süre sonra meyve suyunun rengini almaya başlıyorsa içtiğimiz meyve suyunun boya maddesi içerdiği ve organik olmadığı anlaşılıyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek