Reklamlar
Gündem 2021-08-09 12:24:29 Tufan

İlker Yavuz’un Instagram hesabı saldırıya uğradı

Geçtiğimiz günlerde ulusal medya haberlerinde Yerli Lucifer haberleri ile gündeme gelen oyuncu İlker Yavuz‘un instagram hesabına aniden erişim aniden kayboldu. Takipçileri büyük şok yaşadı.

 

Geçtiğimiz günlerde ulusal medya haberlerinde Yerli Lucifer haberleri ile gündeme gelen oyuncu İlker Yavuz‘un instagram hesabına aniden erişim aniden kayboldu. Takipçileri büyük şok yaşadı.

Ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarını ele geçiren sözde hackerlar bu kez saldırı hedefine İlker Yavuz’u almış. Yakın zamanda 'Tezgah' internet dizisi ile adından söz ettiren yakışıklı oyuncu instagramda mizahi videolar paylaşarak bir süredir popüler hale gelmişti.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan oyuncu, "Instagram hesabım saldırıya uğramış. Açtırılması için gerekli adımları attım ve kimin sebep olduğunu da buldum" ifadeleriyle tweetler atmıştı. Uzun bir süre aktif paylaşımlar yaptığı hesabına ulaşılamadı. Farklı sosyal medya hesapları ile sevenlerini bilgilendiren oyuncu konuyu yargıya taşıyacağını da açıkladı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Tüm bunlara ek olarak İlker Yavuz, olaydan sorumlu kişileri tespit ettiğini ve bu kişilerin başkalarını da aynı yöntemle dolandırdığını söyledi, bilişim suçları konusunda uzman bir avukat tarafından destek aldığını söyledi.

İnsanları gülmekten kırıp geçiren videolarla tanınan oyuncu bu kez böyle bir durumla sevenlerini üzmüş oldu.

INSTAGRAM HESABINI GERİ ALMAYI BAŞARDI

Bütün yollara başvurduğunu söyleyen oyuncu 40 gün süren çabasının ardından Instagram hesabına kavuştu. Özellikle DM kutusuna gelen mesajları güzel türkçeyle okuduğu Tuhaf Sesler serisi ve Kurfettin Bey tiplemesi ile sosyal mecrada yoğun ilgi gören videoları sebebi ile takipçilerini üzmüştü. Instagram hesabını geri almayı sonunda başardı ve geri dönmekten ve desteklerden memnun olduğunu belirtti.

Sosyal medyada fishing yöntemi ile bir çok ünlünün hesapları çalınmıştı. Başka bir sebep için kimliğini izinsiz kullanan kişilerce hesabının şikayet edildiğini öne süren İlker Yavuz, sorumluların yargılanması için elinden geleceğini yapacağını belirtti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek