Reklamlar
Teknoloji 2017-09-12 10:45:26 Karakaya

iPhone 8 ve iPhone X için çarpıcı iddialar! Apple’dan büyük sürpriz! iPhone 8 ve iPhone X’in özellikleri ne olacak?

Bugün günlerden iPhone 8. Apple iPhone 8 ve iPhone X modelleri görücüye çıkacak. iPhone 8 Türkiye'ye ne zaman geleceği, fiyatı ve özellikleri merak ediliyor. Ayrıca heyecan yaratan diğer bir model ise iPhone X.. 10’uncu yıla özel olarak bugün lansmanı yapılacak olan iPhone X'in özellikleri ne olacak?

Apple iPhone 8′ ve İPhone X’i bugün tanıtacak. Özellikleri ile ilgili sürpriz iddialar var. Bunlardan biri yeni İPhone’da göz bebeği taraması geleceği yönünde. Ayrıca dünyanın önde gelen Apple analistlerinden biri olan Ming-Chi Kou’nun iddialarına göre iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile gelecek. Peki İPhone 8 ile iPhone X’in özellikleri ne olacak? Fiyatı da merak ediliyor. Ayrıca daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran isimler ve firmalar iPhone 8 ve 10'uncu yıla özel iPhone X ile ilgili bilgiler paylaşıyor.

 

FİYAT BEKLENTİSİ: 1000 – 1200 DOLAR ARALIĞI

Yeni iPhone'un fiyatının 1000 ila 1200 dolar arasında olması bekleniyor.

YENİ İPHONE’İN ÖZELLİKLERİ (İDDİALAR VE GERÇEKLER)

APPLE'DAN YENİ ARA KABLO GELİYOR!

 

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile kulaklık girişini kaldıran Apple, yeni bir kablo ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni bağlantı kablosunun adı ‘Ultra Accessory Connector'… Söz konusu kablonun kulaklıklarda kullanılmak üzere geliştirildiği belirtiliyor. Zira iPhone 7 ve 7 Plus ile birlikte pek çok kullanıcının eski kulaklıkları yeni cihazlar ile uyumsuz hale gelmişti. Yeni kablonun hem USB-C hem de Lightning'den daha küçük olduğu belirtiliyor. Yani bu gerçekleşirse eski şarj kablolarınız hiçbir işe yaramayacak!

 

GÖZÜMÜZDEN Mİ TANIYACAK?

Apple'ın iPhone 8'de ilk kez parmak izi sensörünü kaldırıp, ekran alanını genişleterek kullanıcıların telefonu açmaları için göz bebeğini kullanmasını istiyor. Yani ekran kilidini açarken artık parmak izinizi vermek veya şifre girmek yerine telefonun ön yüzüne bakmanız yeterli olacak!

KABLOSUZ ŞARJ İDDİASI

Bir diğer iddia ise bu kablosuz şarj aparatının, iPhone’dan ayrı satılacak olması. Alışık olduğumuz kablosuz şarj cihazlarından farklı bir çalışma sistemine sahip olan bu aparat sayesinde, telefonumuz elimizde de şarj olmaya devam edebilecek.

 

PİL SORUNU TARİH Mİ OLUYOR?

 

iPhone 8’in iç yapısı tamamen baştan tasarlanıyor. OLED ekranla gelmesi beklenen modelde devre kısmı küçültülüyor ve pile daha fazla yer ayrılıyor. Bu sayede Plus modelin pil gücü daha küçük boyuttaki gövdede sunulabiliyor.

4,7 inçe yakın bir boyutta olacağı söylenen iPhone 8’in 2.700 mAh pille geleceği tahmin ediliyor. iPhone 7’nin 1.960 mAh ve iPhone 7 Plus’ın 2.900 mAh pile sahip olduğu göz önüne alındığında bu gelişmenin önemli olduğunu söylemek gerekiyor.

Yeni iddialara göre Apple, 4,7 inç'lik iPhone 7 ve 5,5 inç'lik iPhone 7 Plus modellerinin arasına bir model daha ekleyebilir! Acaba iPhone 7S mi geliyor?

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek