Reklamlar
Gündem 2020-03-29 01:28:29 Karakaya

İstanbul’da corona virüs tedbirleri kapsamında çocuklara da yasaklar geldi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çocukların market ve pazar yerlerine alınmamasının kararlaştırıldığını bildirdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter’dan yaptığı paylaşımda, "Vatandaşlarımızın market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararlaştırılmıştır." ifadelerine yer verdi. Yerlikaya, anne ve babaların çocukları korumak için gereken hassasiyeti göstereceğine inandığını kaydetti.

Şehirlerarası seyahat kısıtlaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, fabrika işçilerini taşıyan servis araçları ve il sınırını geçen minibüs taşımacılığının şehirlerarası seyahat kısıtlamasından muaf olduğun açıkladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip korona virüsle (Kovid-19) ile mücadele için şehirlerarası yolculukla ilgili Twitter hesabından İçişleri Bakanlığının aldığı kararın bilgilerini kullanarak paylaşımda bulundu. Vali Yerlikaya yaptığı paylaşımda, "Fabrika çalışanlarını taşıyan servis araçları, çalışanların ikamet ettikleri yerden başka şehre yolcu taşımaları ile şehiriçi yolcu taşımacılığının devamı niteliğinde olan ancak il sınırlarını geçen minibüs taşımacılığı ‘şehirlerarası seyahat’ kısıtlamasından muaftır" ifadelerini kullandı.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek