Reklamlar

İstanbul’da Göz Kapağı Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Blefaroplasti dediğimiz göz kapağı estetiği, yaşlanmayla ortaya çıkan göz kapağındaki sarkmaların toparlanmasıdır.

Yaşlanma belirtilerini en yoğun hissedildiği bölgelerin başında göz kapakları gelmektedir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak derinin altındaki yağ dokusunda azalma meydana gelir, bu azalma da sarkmalara yol açmaktadır. Sarkan göz kapakları hem görüş açısını etkiler hem de daha yaşlı görünmeye sebep olur. Sarkan göz kapakları ister yaşlılığa bağlı olsun ister genç yaşta biriken yağ dokusu sebebiyle olsun çözüm göz kapağı estetiğidir. Göz kapağı estetiği İstanbul başta olmak üzere her ilde güvenle başvurabileceğiniz bir operasyondur. Sarkan göz kapakları toparlanarak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nedir?

Göz kapaklarında meydana gelen alt ve üst kapakların sarkmasının, sarkan derinin ya da kas dokusunun çıkarılmasının sağlandığı estetik operasyonudur. Cerrahi bir işlem olan göz kapağı estetiği, ihtiyaca göre operasyon sırasında gözlerin çevre dokusunun gerilmesini ve daha genç bir görünüm elde etmeyi de sağlamaktadır.  

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Alt ve üst göz kapağının fazla derisi ya da fazla olan yağların çıkartılmasıyla yapılan bir operasyondur. Lokal anestezi ile uygulama yapılmaktadır ve uzman hekimler tarafından yapılıyor olması oldukça önemlidir. Çünkü göz kapaklarından çıkarılacak olan dokunun çok iyi ayarlanması gerekmekte ve hassas davranılması gerekmektedir, görünümü direkt etkileyecek bir bölge olması istenmeyen sonuçları doğurabilmektedir. Bu sebeple güvenilir merkezleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Göz kapaklarına yapılan kesi ile fazla doku çıkarılmaktadır, üst göz kapağı için kıvrılan yerden kesi açılır böylelikle göz açıkken hiçbir iz belli olmaz, alt kapak içinse tam kirpin diplerinden kesi açılır ve böylelikle yine görünmesi engellenir. İşlem 1-2 saat sürmekte olup, yapılacak ek uygulama varsa bu süre uzayabilmektedir. Ağrılı bir işlem değildir, operasyon sonrasında hafif ağrı gözlenebilir ancak hekimin önerdiği ağrı kesicilerle bu durum önlenebilir. 

Göz Kapağı Estetiği İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Yaşlanma süreci başladığı andan itibaren göz kapağı estetiği uygulanabilmektedir. Özellikle 35 yaş üstündekiler göz kapağı estetiğine başvurmaktadır, ancak genetik olarak göz kapaklarında sarkma olanlar da daha erken yaşlarda bu operasyondan yararlanabilmektedirler. Unutulmamalı ki göz kapağı estetiği yaşlanma sürecine engel olamaz, 7-8 yıl kalıcılığını korur ancak bu süre sonrasında tekrar yaşlanma belirtileri kendini göstermeye başlar. Göz kapağı estetiği İstanbul için etkisini arttırmak ve daha kalıcı olmasını sağlamak için göz çevresine 6 ay aralıklarla botoks ve iple askı yaptırılabilir. 

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrasında Yaşananlar Nelerdir?

Göz kapağı estetiği sonrasında hastanın gözlerinde şişlik ve gerginlik hissedilebilir. Bu şişlik genellikle 2 hafta sonra düzeliyor olacaktır. Gözdeki dikişler 3-7 gün arasında göz kapaklarının durumuna göre alınmaktadır. Dikişlerin alınmasından sonra göz çevresinde oluşan şişlik ve morluklar kaybolmaya başlayacaktır. Estetik sonrasında 3-5 süreyle günlük aktivitelere ara verilmeli 3 hafta kadar sürede de zorlayıcı, ağır aktivitelerden uzak durulmalıdır. Özellikle kan basıncını etkileyecek eğilme, ağır kaldırma, spor gibi zorlayıcı aktivitelerden 3 hafta boyunca kaçınılmalıdır.

Göz kapaklarında meydana gelen sarkmalar doğal ve estetik olan görünümü etkilemektedir. Sizde yaşınızın ilerlemesine bağlı ya da yapısal olarak göz kapaklarında sarkma yaşıyorsanız, Göz kapağı estetiği İstanbul da göz kapağınızın daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Op.Dr.Leyla Arvas

Plastik Estetik Cerrahi

https://www.quartzclinique.com

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek