Reklamlar
Gündem 2020-07-27 15:44:20 Tufan

Karton Bardak Üretim Aşamaları

Karton bardaklar günümüzde pek çok alanda sıklıkla kullanılan ürünler haline gelmiştir. Büyük işletmelerden küçük dükkânlara kadar pek çok yerde özellikle de içecek tüketimi için karşımıza çıkan karton bardaklar dondurma ve benzeri yiyeceklerin sunumu için dahi kullanılır.

 

Karton bardaklar günümüzde pek çok alanda sıklıkla kullanılan ürünler haline gelmiştir. Büyük işletmelerden küçük dükkânlara kadar pek çok yerde özellikle de içecek tüketimi için karşımıza çıkan karton bardaklar dondurma ve benzeri yiyeceklerin sunumu için dahi kullanılır. Bu ürünlerin üretimi ise oldukça kolay olan altı aşamadan oluşur. Bu altı aşama şunlardır:

  • Tasarım

Bu aşama ilk aşamadır ve öncelikli olarak bardak temasının tasarımının seçilmesi işlemi gerçekleşir. Firma logosu, satış yapacak işletmenin adı ya da logosu bu aşamada belirlenip tasarlanır. Bu aşama markalar için özellikle önemlidir çünkü markaların reklamı da bu bardaklar sayesinde yapılmış olunur.

  • Kalıp

Baskı kalıbının üretimi yapılır ve talep edilen boyutlara uygun şekilde tasarımlar hazır hale gelir.

  • Üretim

Baskı ile üretim gerçekleşir. Genelde ağız kısmı 73 mm, yükseklik 80 mm ve taban 50 mm olur. Bu bardaklar iç içe koyularak kolaylıkla saklanmak amacı ile belli şekilde üretilir. Hem taşımada hem de depolamada kolaylık sağlanır. Renklendirme için genellikle sağlığa zarar vermeyen boyalar kullanılır.

  • Kesim

Üretilen bardaklar bu aşamada kesilir ve bu kesme işlemi için de kalıplar kullanılır.

  • Kıvırma

Kesilen bardakların son şekli bu aşamada verilir. Ağız kısmı kıvrılır ve belli özelliklere uygun olacak şekilde düzeltmeler yapılır.

  • Ambalajlama

Kullanıma hazır hale gelmiş olan karton bardaklar iç içe geçirilerek ambalajlanır.

Karton Bardaklar Nerelerde Kullanılır ve Avantajları Nelerdir?

Bu karton bardaklar ile pek çok içecek tüketimi sağlanır. Kağıt bardaklar ile özellikle kahve, çay benzeri sıcak içecekler ve köpük bardaklar ile de su, meyve suyu ve benzeri soğuk içecekler tüketilir. Köpük bardaklar ile sıcak içeceklerin tüketimi zararlı olabilmektedir ve bu sebeple de günümüzde kağıt bardakların kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Bulaşık yükünü azaltmak için ya da büyük etkinliklerde kullanmak için sıklıkla tercih edilen bu bardaklar özellikle de paket servisi yapan şirketler tarafından tercih edilir. Bu şekilde hem maliyet düşürülmüş olur hem de tüketicilerin işletme dışında da bardakları kullanması sağlanmış olunur. Bu aynı zamanda oldukça iyi bir reklam yöntemidir çünkü işletme dışında da markanın reklamını tüketiciler sayesinde yapmak mümkün hale gelmektedir.

Kullan at tipi bu bardaklar geri dönüşüm ürünleridir ve geri dönüşüm noktaları sayesinde tekrar ve tekrar dönüştürülüp kullanılabilir. Tüketiciler bu bardakları genellikle satış yerlerinden “take away” tarzında almaktadır ve bu sayede de hem markaların reklamları yapılır hem de geri dönüşüm ürünü olarak bardaklar yeniden dönüştürülüp rahatlıkla kullanılabilir.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek