Reklamlar
Gündem 2017-05-18 16:43:32 Karakaya

Kiraz Hasadı Başladı Kilosu 7-8 TL'den Alıcı Buluyor

Yaz mevsiminin en sevilen meyvesi kiraz hasadı Mersin silifke'de başladı. Üretici Mustafa Kucur 7 dönüm arazisinde ilk hasatta 500 kilo kiraz elde ettiğini kilosunun 7 ile 8 liradan satıldığını belirtti. Sezonun ilk hasadı mutluluğu içinde olduğunu belirten Mustafa Kucur, 500 kilo kiraz topladı. Kiraz hasadında ilk ürünün gelmesiyle bir sonraki hasadın napolyon olacağı ifade edildi.

KİRAZ HASADI YAPILDI İLK KİRAZ HASADINDA 500 KİLO KİRAZ ALINDI

Mersin'in Silifke İlçesi'ne bağlı Gökbelen Mahallesi'nde kiraz hasadı başladı. Yörenin erkenci kirazları 7-8 TL'den alıcı buluyor.Gökbelen Mahallesi'nde oturan çiftçi Mustafa Kucur, 7 dönüm arazisinde kiraz hasadına başladı. İlk hasatta elde edilen erkenci 500 kilo kiraz kilosu 8 liradan satıldı.

NAPOLYON CİNSİ KİRAZ HASADI BİR HAFTA SONRA OLACAK

Çiftçi Mustafa Kucur, sezonun ilk kirazını hasat etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.Silifke Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun ise, bölgenin mikro klima özelliğinden dolayı birçok meyve ve sebzenin diğer illere göre erken yetiştiğini ve bu açıdan öncü bir ilçe olduğunu kaydetti. Doygun, "Üreticimiz şu anda erkenci kirazlardan hasat yaptı. Napolyon cinsi de bir hafta sonra hasat olacak. Silifke'de yok, yok. Eriği ile kaysısıyla, narıyla, çileğiyle ve kirazıyla örtü altı ve açıkta yetişen ürünlerimizle fark yaratıyoruz. Her türlü meyve ve sebzeyi tüccarlarız Silifke'de bulabilir" dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek