Reklamlar
Hayat 2022-08-30 10:26:17 Karakaya

Kış Aylarında Alınabilecek Hediyeler Nelerdir?

 

Kış ayları içerisindeyken yaza hasretle kavuşmayı beklediğimiz yaz geldiğinde de iple soğuk havayı çektiğimiz mevsimdir. Sert geçen bir kış biraz bizi yorsada ruhun dinlenmesi daha sakin bir döneme geçilmesini sağlamaktadır. Ruhu dinlendiren bu aylar herkes için oldukça kıymetlidir. Kışla beraber gelen yılbaşı ve sevgililer günü gibi özel tarihler bu ayları daha bir heyecanlı konuma taşımaktadır. Tatlı bir hediye telaşı başlatan bu özel günler kış aylarında sevdiklerimize ne alabiliriz sorusunu doğurmakta. Kış aylarında kendimize ve sevdiklerimize kullanışlı ve anlamlı hediyelikler seçmek oldukça kolaydır mevsim gereği alınacak hediyelikler diğer mevsimlerden ayrıştırılabilir örneğin soğuk havalarda alınan bir mum çok daha romantik ve anlamlı bir hale gelmektedir. Seçeceğiniz termos kullanışlı ve günlük kullanıma uygun olup içimizi sıcacık tutmaya yetecektir. Kişinin zevkleri göz önünde bulundurularak seçilen kupa bu aylarda bitki çaylarını yudumlarken çok daha anlamlı hale gelecektir.

 

Kış aylarının vazgeçilmezi olan kendiniz ve sevdiklerinizin ruhuna dokunacak birbirinden özel hediyelikleri sizler için derledik;

 

  • Mumluk 

  • Fincan

  • Kupa

  • Eldiven

  • Şapka

  • Termos

  • Kar Küresi

  • Sihirli Kum Küre

  • Tütsülük

  • Buhurdanlık


 

Termos

 

Kış aylarının soğuk günlerinde içimizi ısıtacak içeceklere yakın olmak her zaman kendimizi daha iyi hissettirecektir. Soğuk günlerde kendimizi zinde tutmak bağışıklığımızı korumak ve ısınmak için birbirinden farklı sıcak içeceğe başvurmaktayız  bu aşamada hayatımıza termos giriyor termoslar sıcak ve soğuğu muhafaza etmesiyle biliniyor. Evde işyerinde yolculukta hayatımızı kolaylaştıran termoslar heran içeceğimize ulaşmamızı sağlıyor. Günlük hayatta oldukça tercih edilen bu eşya yaz kış her mevsim kullanılabilmesi ile hayatımızı kolaylaştırıyor. Çay kahve bağımlısı tanıdıklarımıza ve dostlarımıza alınabilecek en kullanışlı hediyelikler arasında yer alan termosu Kişilerin zevklerine ve kullanım alanlarına göre seçmenizde mümkün birbirinden farklı desen ve boyuta sahip olan termosları kişiye özel kullanışlı bir hediyelik haline getirebilirsiniz. Termos seçerken ürünün materyaline ve boyutuna dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Termoslar cam, çelik, plastik ve alüminyum gibi malzemelerden üretilir kullanım alanına göre sınıflandırarak bu malzemelerin herhangi birinden üretilmiş bir termos  tercih edebilirsiniz.

Mumluk

Geçmişten günümüze elektriğin icadına kadar geceleri aydınlatmakta kullanılan mumlar popüler kültürde daha çok dekorasyon amaçlı tercih edilmektedir. Mumlar bulunduğu ortama sakinlik, dinginlik ve romantik bir hava katmaktadır. Dekorasyonun oldukça önemli parçalarından olan mumlar ve mumluklar bir bütünü tamamlayacak şekilde seçilmektedir. Yorgun geçen bir günün ardından rahatlamak için köşenizi çekildiğini de yakacağınız bir mum slow ateşiyle sizi rahatlatmaya yetecektir. Mumları ortam bütünlüğünü sağlamak için renk ve boyut olarak sınıflandırıp tercih edebilirsiniz. Mumların yanı sıra kullanılacak mumluklarda oldukça önemlidir mumlukların birçok çeşidi mevcuttur bunlardan bazıları ahşap mumluklar, metal mumluklar, kristal kesme mumluklar ve cam mumluklar olarak adlandırılabilir. Seçeceğiniz mumluk ev ve ofis dekorasyonuna ayak uydurmalı bulunduğu ortama bütünlük katmalıdır. Mumluk seçerken kullanılan materyalleri, renkleri ve boyutları göz önünde bulundurmak doğru bir tercih yapmanıza yardımcı olacaktır.

Sihirli Kum Küre

Herkesten farklı bir hediyelik arayışı içerisinde iseniz sihirli kum küre tam aradığınız hediyelik birbirinden farklı onlarca tasarıma sahip bu eşya yapısıyla görenleri büyülemeye yetiyor. Sihirli kum küreler onlarca tema altında alıcısını bekliyor. Tasarımı gereği motif, desen, tema ve şekil olarak birden fazla çeşide sahip olan sihirli kum küreler yuvarlak bir yapıya sahip eşyanın iki bölmesi ve bir orta tema kısmı bulunmakta ters çevrildiğinde kum sakince süzülüp istenilen şekli ortaya çıkarmakta. Zevklerinizi göz önünde bulundurarak kendiniz, arkadaşlarınız, sevgiliniz ve aile bireyleriniz bu hediyeliği tercih edebilir bu naif hediyelikle akıllarında yer edebilirsiniz.

Kupa

Hediyelik dünyasının en popüler eşyası olan kupa hiç şüphesiz birine hediye alınacağı zaman akla ilk gelen olarak yerini korumakta. Kupalar günlük hayatımızda ev ve ofis gibi ortamlarda kişisel eşya olarak bizlere eşlik etmektedir. Kişinin kendine özel kupası çay ve kahve gibi içecekleri rahat bir şekilde tüketmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Ev ortamında oldukça fazla çeşitte kupa tercih edilebilir kupaları kişiselleştiren boyutları desenleri ve anlamları olabilir. İş ortamında kişisel kupa genellikle hijyen açısından tercih edilir. Kupaları sevdiğiniz hayvan, şehir, desen ve renklerde tercih etmek günlük hayatınıza bir artı olarak yansıyacaktır günlük kullanımda Yer verdiğimiz eşyaların bize hitap ediyor olması gün içinde enerjimizi artıracak ve daha pozitif olmanızı sağlayacaktır. Hediye olarak kupa seçimi yaparken aynı şekilde alınacak kişinin hobileri, zevkleri ve ilgi alanları göz önünde bulundurularak tercih yapmak hediyeyi daha anlamlı kılacaktır. Kupayı şehir gezilerinden hatıra olarak tercih edebilir ailenize ve sevdiklerinize anılar bırakabilirsiniz. Kupalar metal, cam, seramik ve porselen gibi materyaller kullanılarak tasarlanabilir. Birbirinden farklı yüzlerce kupa modeline erişim sağlayabilir ve doğru tercihler yapabilirsiniz.

Tütsülük

Geçmişten günümüze hayatımızda yer etmiş tütsüler yer yer karşımıza çıkmaktadır kahve içmeye gittiğiniz bir kafede misafirliğe gittiğiniz bir evde tütsüye rastlanmak oldukça mümkün popüler kültürde yerini almış durumda. Tütsüler günün stresini negatif enerjisini atmamızı sağlayabilen en popüler araçlardan biridir. Güzel kokular yayan ve ortamdaki kötü enerjinin temizlenmesine  ruhsal açıdan daha pozitif hissedilmesine yardımcı olur. Meditasyon sırasında çokça tercih edilmesinin yanı sıra oda kokusu olarakta tütsüler tercih edilebilir. Kendiniz ve çevreniz için otantik ve ruhu olan bir hediyelik arıyorsanız tütsülük en doğru tercihler arasında yer alıyor. Birbirinden farklı onlarca koku çeşidine sahip olan bu eşyalar günümüzde evlerin vazgeçilmezi haline gelmiş durumdalar. Tütsüler koku olarak özenle seçildiği gibi tütsülüklerde ortamın dekorasyonuna ve yaratılmak istenen havaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Genelde mistik temalar barındıran tütsülükler oldukça farklı renk, boyut ve desende bulunabilirler. Tütsülükler kişinin zevkine göre değişiklik gösterebilmektedir. Tütsülük seçerken tütsülüğün modelini dekorasyon bütünlüğünü ve alacağınız kişinin zevklerini göz önünde bulundurmalısınız.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek