Reklamlar
Gündem 2017-06-19 16:41:16 Karakaya

Kısa Sürede Etkili Oldu Sakarya'da Yaşam Durdu

Ev ve işyerlerini yağmur suları bastı Sakarya'da kuvvetli yağmur hayatı felç etti. Öğle vakti başlayan kuvvetli yağmur kısa sürede etkili oldu cadde ve sokaklar sele döndü. Ev ve işyerleri su baskınlarıyla doldu eşyalar zarar gördü. Vatandaşlar suları kendi çabalarıyla çıkarmaya çalıştı.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ KUVVETLİ YAĞMUR SAKARYA'DA YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Sakarya'da öğle saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak yağış su baskınlarına neden oldu. Ev ve iş yerleri su altında kalırken, yollar göle göndü.

VATANDAŞLAR DIŞARI ÇIKAMADI EV VE İŞYERLERİ SU DOLDU

Sakarya'da öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağış kısa bir süre sonra etkisini artırdı. Kuvvetli sağanak yağış sonrası kentteki birçok yerde su taşkınları yaşandı. Cadde ve sokaklar yağmur suyuyla dolarken, evlerin zemin katlarını ve iş yerlerini su bastı. Bazı vatandaşlar yağış boyunca evlerinden ve iş yerlerinden dışarıya çıkamadı. Erenler İlçesi'ndeki birçok mahallede evleri su bastı. Eşyaları sular altında kalan vatandaşlar, evlere giren suyu kendi çabalarıyla tahliye etmeye çalıştı. Modern Sanayi, Dörtyol Sanayisi'nde yollarda biriken suyun yüksekliği 30 santimetreyi geçti. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri, kuvvetli yağış sonrası su baskınlarının olduğu bölgelerde çalışma başlattı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek